Rezultate te kerkimit per termin: +Botror

Meta: total 254 / total_found 254 / time 0.000 / keyword[0] botror / docs[0] 254 / hits[0] 373 /
SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

No Pic available
  • 2016-08-10

Ballistët i përgjigjen Fan Nolit: Je agjent bolshevik

Para pak ditësh gazeta DITA botoi dy shkrime të Fan Nolit në vitet 1947 dhe 1949 për ballistët. Kryetari i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, na dërgoi dje përgjigjen që Balli i ka dhënë Nolit në vitin 1949, duke shtuar se Do të ishte mirë që gazeta Dita ashtu siç botoi shpifjet me

Biden thotë se për Rusinë janë dy zgjidhje
  • 2015-02-07

Biden thotë se për Rusinë janë dy zgjidhje

Nënpresidenti amerikan, Joe Biden, thotë se presidenti i Rusisë duhet që të zgjedh, “të del” nga Ukraina apo të përballet me “izolimin e vazhdueshëm ndërkombëtar” dhe problemet e brendshme ekonomike Duke folur në ko

Haxhi Krasniqi jep premtimin, se ndal as i ftohti (Foto)
  • 2015-01-03

Haxhi Krasniqi jep premtimin, se ndal as i ftohti (Foto)

Boksieri i njohur Haxhi Krasniqi, ka filluar përgatitjet për meçin për titull kampion të botës, ku e pret një luftë e fortë përballë Jürgen Brähmer. Krasniqi në konferencë për gazetarë në Kosovë, pati d

Krasniqi: Ja filloj sot, nuk ndalem deri në titullin e botës
  • 2015-01-02

Krasniqi: Ja filloj sot, nuk ndalem deri në titullin e botës

Boksieri junikas, Haxhi Krasniqi, me të filluar viti 2015, ka nisur të përgatitjet për meçin e muajit mars, ku do të kërkoj titullin e botës. Krasniqi gjatë festave të fundvitit, ka qëndruar në Kosovë, kur kishte ardhur menjëhe

9-vjeçari yll në karate, Abdullah Backa numeron 24 medalje ari (FOTO)
  • 2013-04-13

9-vjeçari yll në karate, Abdullah Backa numeron 24 medalje ari (FOTO)

—-Nga Jualian Hoxhaj—- Elbasan- Dinastia Backa në sportin e karatesë, nuk është një dinasti kineze apo japoneze, që kemi parë shpesh nëpër filmat e Hollivudit me artet marciale, por një dinasti elbasanase. Sporti i karatesë është një sport relativish i ri në Shqipëri. Por