Rezultate te kerkimit per termin: +Botrori

Meta: total 30 / total_found 30 / time 0.000 / keyword[0] botrori / docs[0] 30 / hits[0] 34 /
Basketboll, Botrori, Turqia e Lituania kualifikohen
  • 2010-09-02

Basketboll, Botrori, Turqia e Lituania kualifikohen

Kombëtarja turke në basketboll ka fituar edhe ndeshjen e 4 në Botërorin e basketbollit, duke garantuar kualifikimin për në turin tjetër si vendi i parë i grupit C. Këtë herë skuadra e drejtuar nga Tanjeviç e cila ishte pranë humbjes së parë ka prmbysur rezultatin në perio

No Pic available
  • 2010-08-30

SPA, triumfon Hemilton, qan Fetel

Veber i dyti, Alonso del nga pista. Nuk mundet t shklqej as Batn Prmbysja ndodhi, Ljuis Hemilton e Mark Veber jan shkputur nga rivalt dhe tentojn shkputjen e par t rndsishme drejt titullit. Ferrari, pr fat t keq, ka humbur nj tjetr rast dhe tani duhet t ndjek me m shum vshtirsi se m par: vendi i kat

Çmimi i madh i Indianapolis, fiton Pedrosa. Valentino Rosi, i katërt
  • 2010-08-30

Çmimi i madh i Indianapolis, fiton Pedrosa. Valentino Rosi, i katërt

Daniel Pedrosa ka triumfuar ne cirkuitin e Indianapolis, duke fituar Cmimin e Madh te Sheteteve te Bashkuara te Amerikes ne MotoGP. Piloti spanjoll i skuderise Honda eshte ngjitur per here te trete ne podiumin e fituesit gjate ktij sezoni, nderkohe qe pas ktij suksesi ka ngushtuar ne 68 pike diferen

No Pic available
  • 2010-08-29

Mark Veber, pole position në SPA

GP Belgjik Australiani ka regjistruar kohn m t mir, prpara Hemilton, Kubika, Fetel e Baton Mark Veber do t niset nga “pole position” n mimin e Madh t Belgjiks. Piloti australian i Red Bullit ka regjistruar kohn m t mir n provat zyrtare t zhvilluara n cirkuitin e SPA-s, duke u renditur p

No Pic available
  • 2010-08-24

Sfida e Rafa Benitezit është Të fitoj më shumë se Murinjo

N ndeshjen e par zyrtare, tekniku spanjoll ka zbritur skuadrn e portugezit Ka vn n vitrin t parin 'titulo', duke filluar kshtu pak nga pak t largoj hijen e paraardhsit, e cila i qndron mbi kok. Rafa Benitez nuk kishte se si ta fillonte m mir se kaq aventurn e tij n pankinn e Interit: ndeshja e par

No Pic available
  • 2010-08-23

Murinjo: Dua të jem i vetmi në botë

Trajneri i Realit: “Do fitoj La Lign e m pas Botrorin me Portugalin” Pas Premier e Seris A, Zhoze Murinjo dshiron edhe La Lign spanjolle pr t’i shndrruar i vetmi trajner n histori q ka fituar t tre kampionatet m t rndsishme t bots. Objektivi - Prandaj sht larguar nga Italia dhe Int

No Pic available
  • 2010-08-15

Blater: Të heqim barazimet në botëror

Ndeshjet n grupe do t ken nj fitues: pas kohs s rregullt do t ekzekutohen penalltit. Mund t rikthehet edhe “golden goal” Presidenti i FIFA-s prgatit revolucionin “pr t luftuar” lojn e mrzitshme Ndeshjet n Afrikn e Jugut 2010 nuk kan qen spektakolare, prkundrazi pjesa m e mad