Rezultate te kerkimit per termin: +Bots

Total: 735
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.339Z

Lidert e Kosovs ti kthehen bots reale

Proceset historike jan t ndrlidhura me disa elemente komplekse dhe mjaft t vshtira deri n arritjen apo edhe mosarritjen e nj qllimi t caktuar . Kjo vjen si rezultat i ndryshimeve t mdha n marrdhniet dhe t drejtn ndrkombtare t shteteve n histori dhe i kohs e cila ecn duke mos u ndalur asnj sekond, se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Harmonia q kushtzon rendin e organizimit t bots

(Kulturofilozofia e tregimit Lumi i Madh t Mitrush Kutelit) I shkruar n 1944 dhe i ripunuar n 1965, tregimi i Mitrush Kutelit Lumi i Madh, ka njohur disa botime deri n prfshirjen e ktij tregimi n botimin e Veprs s plot t Kutelit nga sh.b Naim Frashri, Tiran 1989. Ky tregim nuk sht prfshir ndr ant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Intektual t bots shqiptare letr Presidentit Topi

Mos dekretoni ligje q tatojn leximin dhe rivendosin barrierat e kulturs me Kosovn dhe shqiptart e tjer n Rajon I nderuari, Zoti President, Ne jemi nj grup intelektualsh nga e gjith hapsira shqiptare n Rajon dhe kemi ndjekur me vmendje e shqetsim t madh diskutimin, debatet dhe votimin n Parlam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.908Z

Kampiont e bots prball Paraguajit t uritur

Italia kampione bote zbret sot në tapetin e gjelbër të stadiumit në Cape Town për të zhvilluar ndeshjen e parë të grupit F ndaj Paraguajit. Një debutim i vështirë për të kaltërit e Lippi-t, të cilët vijnë në këtë botëror mes kritikave të shumta për trajnerin që k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.647Z

Woodstock 69, mrekullia e tetë e bots

44 vjet m par, Woodstock ’69, mesazhi i nj festivali Nga Albana M.Lifschin Pr Baby boomers kujtimi i festivalit t muzikës n Woodstock, (Udstak)NY, gusht 1969 nuk ka për tu zbehur. Gazeta Nju Jork Tajms e ka cilsuar at si një nga t paktat ngjarje prcaktuese të fundviteve60, me nj fund qart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Berisha n Davos pr NATO-n dhe Kosovn

Hapet n alpet e Zvicrs takimi i t fuqishmve t bots. Pjesmarrs m pak yje kinemaje e m shum personalitete ekonomike nga vendet e Azis. Nga lartsit olimpike t bots, ku jetojn t pasurit dhe t pushtetshmit e planetit, do t zbresin sot nga aviont e tyre n nj tjetr maj, por kt her bhet fjal pr majn e nj ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Murinjo: Dua të jem i vetmi në botë

Trajneri i Realit: “Do fitoj La Lign e m pas Botrorin me Portugalin” Pas Premier e Seris A, Zhoze Murinjo dshiron edhe La Lign spanjolle pr t’i shndrruar i vetmi trajner n histori q ka fituar t tre kampionatet m t rndsishme t bots. Objektivi - Prandaj sht larguar nga Italia dhe Int

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama