Rezultate te kerkimit per termin: +Bota

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.515Z

Bota feston Krishtlindjen/ Papa: Bota po helmohet nga materializmi

Miliarda njerëz në botë festojnë sot lindjen e Krishtit. në meshën e përvitshme të Krishtlindjes, Papa Françesku ka thënë se bota po helmohet nga materializmi. Jetojmë në një shoqëri të pushtuar nga konsumizmi e hedonizmi, nga pasuria dhe ekstravaganca. Çdo gjë duhet të ketë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.843Z

Bota myslimane feston

E gjithe bota muslimane po feston diten e Kurban Bajramit. Ne Meke rreth 3 milion besimtaret e mbledhur nga e gjithe bota, kane vazhduar ritualin duke hedhur gure ne vendin e djallit. Gjithashtu ceremoni dhe falje masive jane zhvilluar edhe ne Shtetet e Bashkuara, Britanine e Madhe dhe ne shume ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.846Z

Bota, premierë botërore në Çeki

Bota, filmi me regji dhe skenar të Elezi dhe Thomas Logoreci pati premierën botërore të shtunën në Karlovy Vary Festival Filmi Bota me regji dhe skenar të Ilir Elezit dhe Thomas Logorecit ka pasur premierën botërore të shtunën në Festivalin e njohur të filmit në Karlovy Vary-t që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.760Z

Aleksandria Mills eshte Mis Bota 2010

Kine 30 Tetor NOA- shte Aleksandria Mills Mis Bota 2010. 18 vjecarja amerikane bionde fitoi titullin ne garen me me shume se 100 konkurrente nga i gjithe planeti. Mbreteresha e bukurise u kurorezua ne ishullin tropikal Sanya ne jug te Kines. a.e./NOAtopsyWidgetPreload urlhttp//www.noa.al/ind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.534Z

FOTOT/ Bota shkon në Londër

Ajo është anija më e madhe turistike në botë dhe për momentin ka ndaluar në Londër. Fotot e mëposhtme tregojnë momentin teksa ajo lundron në Tamiz. Bota, është anija më gjigande turistike në botë dhe ka një vlerë qindra milionë euro. Është e gjatë 196.2 metra dhe pushuesit m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.393Z

Megan Young, Miss Bota 2013

Mis Filipinet është zgjedhur Miss Bota në natën finale pavarësisht kërcënimeve të grupeve islamiste që përpiqeshin për të ndaluar mbajtjen e spektaklit. Megan Young, e cila ishte e veshur me një fustan pink, fitoi kurorën e më të bukurës së botës në edicionin e 63-të të Miss B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.264Z

Filmi Bota vjen në DokuKino

Propozimi i Shqipërisë për Akademinë Oscar në kategorinë e filmave në gjuhë të huaj, filmi "Bota" me regji të Iris Elezit, do të shfaqet më 14 janar edhe në Kosovë, saktësisht në kinemanë e qytetit të Prizrenit, DokuKino. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori artistik i DokuFestit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama