Rezultate te kerkimit per termin: +Botuesi

Total: 1499
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.070Z

Reagon botuesi Balliu

Pak ore pas publikimit te akt themelimit te kompanise TDC, ku bashkepronare rezultonte dhe Henris Balliu, ka reaguar i ati i saj, botuesi Fahri Balliu. Ne nje konference per shtyp, botuesi i gazetes 55, nje kohesisht dhe pronar i shtepise botuese me po kete emer thote se emri i tij per perdoret per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.871Z

Tenton te vetevritet botuesi Pellumb abej

Tenton të vetëvritet botuesi Pëllumb Çabej. Ngjarja ndodhi tek pallatet e Shallvareve. Botuesi u hodh nga dritarja e banesës së tij, por që për fat të mirë ka rënë mbi një tendë të dyqaneve të katit të parë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.737Z

Botuesi trazon Gjermaninë

Botuesi britanik, Peter McGee, synon që të botojë në Gjermani pjesë të librit "Mein Kampf", të Adolf Hitlerit. Meqë botimi i librit ndalohet në Gjermani, çështja ka nxitur diskutime pro dhe kundër botimitBotimi i librit “Mein Kampf” është i ndaluar në Gjermani. Ai vlerësohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.352Z

Botuesi vret shkrimtarin shqiptar, ska ekzistuar kurrë

Dimër në Tiranë, botimi i fundit i Jiri Kajanë Pak ditë më parë u nda nga jeta në moshën 65-vjeçare shkrimtari shqiptar Jiri Kajane.I konsideruar si “shkrimtari i dytë më i madh shqiptar pas Kadaresë”, Kajane nuk arriti dot të ketë në vendin e tij atë sukses që pati në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.533Z

Brazil, vritet botuesi i një gazete

Botuesi i një gazete braziliane, që ka denoncuar raste të korrupsionit në Brazi, ka mbetur i vrarë në një atentat të organizuar ndaj tij. Policia deklaron se Paulo Rodrigues është vrarë nga një person që po ecte në bordin e nj&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.575Z

Vritet botuesi i një gazete në Brazil

Botuesi i një gazete braziliane, që ka denoncuar raste të korrupsionit në shtetin Mato Groso do Sul, ka mbetur i vrarë në një atentat të organizuar ndaj tij.Policia lokale deklaroi se Paulo Rodrigues është vrarë nga një person, që po lëvizte me motor në qytetin Ponta Pora, në afërsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.656Z

Botuesi i gazetës "Tema", kallëzim policisë

Policisë së Shtetit, Ahmet Matoshi. Sipas Bazes, Matoshi pengoi dy ditë më parë zbatimin e vendimit të gjyqësorit duke kryer kështu një vepër penale. Botuesi i "Temës" tha para prokurorisë se gjykata i ka dhënë të drejtë gazetës të qëndrojë në ambientin aktual, por vendimi nuk u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama