Rezultate te kerkimit per termin: +Bovill

Total: 19
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.816Z

UKT: Reshjet, burimet e Bovillës së Vjetër janë turbulluar

TIRANE - Ujësjellës Kanalizime Tiranë informon qytetarët e Tiranës se për shkak të reshjeve të shumta, burimet e Bovillës së Vjetër, janë turbulluar mbi normat e lejuara dhe kanë dalë përkohësisht jashtë pune. UKT-j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.209Z

Reagon UKT: Uji i Bovillës i sigurt, kalon në disa faza trajtimi

TIRANE- Reagon Ujësjellës Kanalizime Tiranë sa i takon cilësisë së ujit të pijshëm në Bovillë. Sipas UKT, uji është në përputhje të plotë të gjitha parametrave. “Uji në Bovillë kalon në disa faz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.053Z

Dollapi: Pastërtia e ujit në Bovillë, brenda standardeve

TIRANE- Pastërtia e ujit të pijshëm në ujësjellësin e Bovillës, në Tiranë është brenda standardeve dhe niveli i baktereve është 300 herë më i vogël, se kufiri maksimal që pranon sistemi i impiantit të Bovill&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.267Z

Nis rehabilitimi i basenit të Bovillës, Koka: Me rëndësi për cilësinë e ujit

TIRANE - Vëmendja e Ministrisë së Mjedisit është e përqendruar tek Parqet kombëtare dhe zonat e mbrojtura. Në vijim të shumë projekteve të tjera rehabilituese, Ministri i Mjedisit, Lefter Koka përuroi sot fillimin e rehabilitimit të zo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.498Z

Tiranë, hapen portat e digës së Bovillës, uji arrin maksimalen

TIRANE - Hapet portat e digës së Bovillës, si rezultat i reshjeve të vazhdueshme dhe intensive, sidomos të ditëve të fundit. Në datën 14 mars, niveli i ujit arriti  afër nivelit maksimal dhe u bë i nevojshëm, shkarkimi i tij. Si re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.610Z

Tiranë, punime në Bovillë, 55 % e qytetit pa ujë

TIRANE-Gati për gjithë ditën e sotme mbi 55 përqind e kryeqytetit do vuajë mungesën e furnizimit me ujë. Ujësjellësi i Tiranës njoftoi sot se që në mëngjes herët ka nisur vendosjen e hidrovalvulës kryesore në linjën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.268Z

UKT: Avari në Bovillë, pa ujë disa zonë në Tiranë

TIRANË- Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve njofton sot se do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë në disa zona të Tiranës për shkak të një defekti në linjën e burimit të Bovillës.Sipas UKT ujo do t&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama