Rezultate te kerkimit per termin: +Brace

Meta: total 1000 / total_found 2550 / time 0.001 / keyword[0] brace / docs[0] 2550 / hits[0] 5843 /
Furtunë për të punësuarit në shtet, çparlajmëroi Braçe dje në tryezën e BE
  • 2019-04-11

Furtunë për të punësuarit në shtet, çparlajmëroi Braçe dje në tryezën e BE

Pak muaj nga afati i paralajmëruar për vendimin e Bashkimit Europian mbi negociatat e integrimit me Shqipërinë, zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka paralajmëruar një tjetër skaner në administratën publike. Gjatë një takimi ku ishte i pranishëm edhe ambasadori i BE-së në Tiranë, Bra

No Pic available
  • 2019-02-26

Braçe kryetar i PS-së? Zv.kryeministri: Nuk mund ta parashikoj se çdo ndodhë

Zv.kryeministri Erjon Brace është pyetur në emisionin A show në “News24” nëse e sheh veten si kryetar të Partisë Socialiste pas ca vitesh. Brace u shpreh se ndihet i nderuar që është pjesë e PS dhe se për momentin i mjafton pozicioni që ka. TV është i mirë për tu inform

No Pic available
  • 2019-02-13

Erion Brace po bën terror në Fier

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar sot një tjetër denoncim nga qytetari dixhital. Berisha shkruar në Facebook se zv/kryeministri Erion Braçe po bën terror në zyrat e administratës në Fier. Postimi i Berishës Braçe terror në zyrat e administratës në Fier! Lexoni denoncimin e nëpu

Shkarkimi i ministrave, reagon opozita: Qeveria ra! Radhën e ka Rama
  • 2018-12-28

Shkarkimi i ministrave, reagon opozita: Qeveria ra! Radhën e ka Rama

Me një vendim që ishte parlajmëruar se do të ndodhte në Asamblenë Kombëtare të PS-së, kryeministrit Edi Rama nuk i zhgënjeu pritshmëritë, duke shkarkuar një tëmret të vërtetë në qeveri, pasi lajmëroi shkarkimin e 7 minstrave dhe zëvendëskryeministres. Për këtë vendim të kreu

Rama cakton Erion Braçen si zëvendëskryeministër
  • 2018-12-28

Rama cakton Erion Braçen si zëvendëskryeministër

Në mbledhjen e asamblesë së Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama ndryshoi kabinetin e tij qeverisës. Veç largimit të ministrave që kishin mbi 5 vite, Rama bëri me dije edhe emrin e ri të zëvendëskryeministrit. Kreu i qeverisë ia besoi këtë detyrë Erion Braçes. Në detyrën e r

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)
  • 2018-12-28

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)

Me një vendim që disa i surprizoi e të tjerë e pritën pa lot e trishtim, kryeministrit Edi Rama shkarkoi 7 ministra dhe zëvëndëskryeministren e qeverisë së tij në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Furtuna në kabinetin Rama2 preku krysisht ministrat që drejtonin dikasteret e

Shkarkimi i ministrave, reagojnë PD-LSI: Qeveria ra! Radhën e ka Rama
  • 2018-12-28

Shkarkimi i ministrave, reagojnë PD-LSI: Qeveria ra! Radhën e ka Rama

Me një vendim që ishte parlajmëruar se do të ndodhte në Asamblenë Kombëtare të PS-së, kryeministrit Edi Rama nuk i zhgënjeu pritshmëritë, duke shkarkuar një tëmret të vërtetë në qeveri, pasi lajmëroi shkarkimin e 7 minstrave dhe zëvendëskryeministres. Për këtë vendim të kreu