Rezultate te kerkimit per termin: +Bradashesh

Total: 464
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.559Z

Protesta në Bradashesh, banoret: Nuk duam bashkim me Elbasanin

Reforma territoriale është kundërshtuar edhe nga komuna e Bradasheshit në Elbasan. Banorë të kësaj komune kanë dalë paraditen e sotme në një protestë, ku kanë kundërshtuar bashkimin e Bradasheshit me Bashkinë e Elbasanit. Kreu i Komunës së Bradasheshit, Sabri Sollaku është shprehu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.506Z

Elbasan, protestë dhe peticionkundër landfillit në Bradashesh

 ELBASAN- Projekti për ndërtimin e një landfilli në Bradashesh të Elbasanit ka ngritur në protestë banorët e kësaj komune.Sipas korrespodentit Andi Qosja, banorët kanë protestuar për ndalimin e mbetjeve urbane, pasi bashkia e Elbasanit ka miratuar projektin për ndërtimin e një landfi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.012Z

Elbasan, rikthehet djegia e mbeturinave në Bradashesh

Djegia e mbeturinave urbane rikthehet serish ne vendgrumbullimin e komunes Bradashesh ne Elbasan. Gjate 24 oreve te fundit jane evidentuar vatra zjarri, duke mbuluar gjithë zonat e banuara me re të helmuara tymi, që clirohen nga djegia e plehrave. Kreu i klubit ekologjik per qarkun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.705Z

Bradashesh protesta per landfillin

Drejtues te komunes Bradashesh dhe dhjetera banore te saj kundershtojne vendimin per vend depozitimin e ri te mbeturinave te qytetit te Elbasanit Sipas tyre vendimi percakton mbylljen e fushes se mbetjeve urbane te qytetit qe eshte jashte standardeve dhe ngritjen e landifillit te ri te Elbasanit ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.362Z

Prezantohet në Bradashesh dhe Gracen projekti për rrugën Elbasan-Tiranë

29/06/2011  Banorët të interesuar për shembjen e banesave dhe ngritjen e bizneseve ELBASAN- Drejtoria e Përgjithshme e Rrugëve dhe firma italiane e projektit të rrugës Elbasan-Tiranë nisin konsultimet me komunitetin ku kalon autostrada, duke njohur banorët me detajet, por edhe vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.049Z

Elbasan parandalohet nje vrasje ne Bradashesh

Elbasan 9 janar 2015 NOAal- Policia e Elbasanit ka parandaluar nje vrasje ne fshatin Bradasheshbr br Pak pas mesdites se sotme te sinjalizuar per nje konflikt efektivet e policise nderhyne dhe arrestuan Qemal Qosenbr br I siperpermenduri ne afersi te nenstacionit elektrik ne Bradashesh pas nje k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.495Z

Mbeturinat në Bradashesh, banorët: Prej një muaji koshat nuk zbrazen

Kjo është pamja që ofrohet sapo hynë në qytetin e Elbasanit. Kosha  mbeturinash të tejmbushura, grumbullime inertesh të hedhura pa kriter,  janë shoqëruese të përhershëm të qytetarëve përgjatë aksit nacional Bradashesh-Elbasan, me gjatësi 3 km. Këto mbetje  janë kthye

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama