Rezultate te kerkimit per termin: +Brahja

Meta: total 558 / total_found 558 / time 0.000 / keyword[0] brahja / docs[0] 558 / hits[0] 885 /
No Pic available
  • 2018-09-26

Rehabilitohet një bllok banimi në Sauk, përfundon ndërtimi i këndit çlodhës

Veliaj: Sauku i Vjetër, me kënd lodrash si ato që kemi ndërtuar në gjithë Tiranën; Ti ruajmë investimet publike Transformimi që po sjell Bashkia e Tiranës në qytet ka prekur edhe zonat në periferi. Deri një vit më parë, blloku i pallateve që kufizohet nga Rr. Herman Gmeiner dhe Selim

Banorët e fshatrave rreth Tiranës: Na vjedhin kosheret e bletëve
  • 2018-05-21

Banorët e fshatrave rreth Tiranës: Na vjedhin kosheret e bletëve

Si të mos mjaftonte grabitja e bagëtive, fermerëve të fshatrave përreth Tiranës, po i grabisin edhe kosheret e bletëve. Familja Brahja në fshatin Mustafakoç rreth 20 km nga Tirana, ra pre e grabitësve të cilët iu futën në bahçe në mes të natësDëmi financiar i shkaktuar nga hajdu

Në Rrugën e Kavajës më 98 km/h, policia në aksion gjatë natës
  • 2018-04-21

Në Rrugën e Kavajës më 98 km/h, policia në aksion gjatë natës

18 leje drejtimi janë pezulluar për shpejtësi tej normave te lejuara, tre drejtues mjetesh janë vënë në pranga per drejtim mjeti ne gjendje te dehur ne masen 0.57 mg/l dhe 0.71 mg/l dhe 0.88 mg/l dhe 10 leje drejtimi te pezulluara per drejtim mjeti nen efektin e alkoolit. Ky është bilanci i

Të dehur e me shpejtësi në rrugët e Tiranës, pezullohen 28 leje drejtimi
  • 2018-04-14

Të dehur e me shpejtësi në rrugët e Tiranës, pezullohen 28 leje drejtimi

Policia Rrugore e Tiranës ka ushtruar kontrolle me Drager e Radar në rrugët interurbane dhe urbane për rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë. Sipas policisë, gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme dhe orëve të para të mëngjesit të sotëm janë pezulluar 15 Leje Drejtimi për shpe

Siguria rrugore, pezullohen 18 patenta, 6 drejtues mjetesh të arrestuar
  • 2018-04-07

Siguria rrugore, pezullohen 18 patenta, 6 drejtues mjetesh të arrestuar

Policia rrugore e Tiranës ka vijuar kontrollet me drage në kuadër të masave për rritjen e sigurisë rrugore. 18 Leje Drejtimi te pezulluara për drejtim mjeti nen ndikimin e alkoolit dhe 6 drejtues mjetesh te arrestuar për drejtim mjeti ne gjendje te dehur. Ne rrugen “Selim Brahja”

Blegtorët duan ndihmë, nuk dinë si të marrin subvencione
  • 2018-02-17

Blegtorët duan ndihmë, nuk dinë si të marrin subvencione

Qeveria premton ti subvencionojë blegtorët me disa mënyra. Zëvendësministri i Bujqësisë Ilir Halilaj shpjegon skemën. Sistemet ftohëse të qumështit, janë parashikuar 1 milion lekë për njësi. Tek enët e transportit të qumështit janë parashikuar 2700 lekë për secilën enë. Ka 10

Këshilli Bashkiak miraton me 32 vota Buxhetin për vitin 2018
  • 2017-12-21

Këshilli Bashkiak miraton me 32 vota Buxhetin për vitin 2018

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi me 32 vota  buxhetin e vitit të ardhshëm. Për vitin 2018, investimet e parashikuara nga Bashkia e Tiranës për tu zhvilluar në kryeqytet do të pësojnë një rritje prej 16%, krahasuar me vitin aktual. Gjatë prezantimit të buxhetit të Bashkisë së T