Rezultate te kerkimit per termin: +Brain +Gain

Meta: total 284 / total_found 284 / time 0.000 / keyword[0] brain / docs[0] 398 / hits[0] 669 / keyword[1] gain / docs[1] 317 / hits[1] 555 /
Akademia Politike, modeli i të rinjve demokratë për të kthyer shpresën
  • 2016-10-02

Akademia Politike, modeli i të rinjve demokratë për të kthyer shpresën

Akademia politike zhvilloi sot ditën e tretë të trajnimit të të rinjve demokratë duke u fokusuar në modelet e reja të angazhimit politik, dhe të diskutimit të temave të rëndësishme si emigrimi i të rinjve dhe rritjen e besimit të tyre tek politika. Dy eskpertët e huaj, z Bjorte Tora

No Pic available
  • 2016-09-02

Akademia e Shkencave i përgjigjet Ramës: Gishtin drejtoni tek vetja

Këshillit Ekzekutiv i Akademisë së Shkencave e pa me vend ti përgjigjet me një shkrim kritikave të Kryeministrit te Shqipërisë Z. Edi Rama bërë dje, 1 shtator në drejtim të tyre në takimin e 11-të shkencor ndërkombëtar të mbajtur nga Alb-Shkenca. Rama e cilësoi punën e kësaj Akad

No Pic available
  • 2016-09-02

Akademia e Shkencave i përgjigjet kryeministrit Edi Rama me kritika

Qeveria, shumë pak vëmëndje ndaj shkencës Akademia e Shkencave e Shqipërisë ka reguar ndaj kritikave të bëra nga kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës përshëndetëse mbajtur në Takimin XI vjetor shkencor të Institutit Alb-Shkenca, një shoqatë joqeveritare që bashkon intelektualë dhe

Gara te Mjekësia, profesorët: Sfidat në arsimin mjekësor
  • 2016-04-14

Gara te Mjekësia, profesorët: Sfidat në arsimin mjekësor

Një javë larg zgjedhjeve në universitete, gazeta ka zhvilluar një bisedë me dy profesorë, kandidatë për të marrë drejtimin e Universitetit të Mjekësisë. Ata kanë të përbashkët pasionin për kardiologjinë, mbi 30 vite punë në mjekësi e po aq edhe në auditorë, por ndahen në m

Nezir Kraki, kosovari që do të këshillojë Ministrinë e Punëve të Jashtme të Shqipërisë
  • 2015-07-28

Nezir Kraki, kosovari që do të këshillojë Ministrinë e Punëve të Jashtme të Shqipërisë

Është vështirë të gjendet një emër i cili qysh nga fillimi i politikës në demokracinë e Shqipërisë, ka shkuar nga Kosova të këshillojë një ministër apo kryeministër shqiptar. Këtë mit e theu Edi Rama

No Pic available
  • 2014-10-29

Nishani thirrje investitorëve sllovenë: Tregu shqiptar ofron mundësi të shumta

SLLOVENI- Në vijim të vizitës se tij në Slloveni, Presidenti Bujar Nishani përshëndeti hapjen e Forumit të përbashkët të Biznesit Shqiptaro-Slloven, që u zhvillua në Dhomën e Tregtisë së Sllovenisë. Gjate fjalës se

Presidenti Nishani përshëndet Forumin e Biznesit Shqiptaro-Slloven
  • 2014-10-29

Presidenti Nishani përshëndet Forumin e Biznesit Shqiptaro-Slloven

28 tetor 2014-Ljubljanë, Slloveni Sot pasdite, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani së bashku me homologun e Tij slloven Borut Pahor morën pjesë në hapjen e Forumit të përbashkët të Biznesit Shqiptaro-Slloven, që u zhvillua në Dhomën e Tregtisë së Sllovenisë. Në fjalën e