Rezultate te kerkimit per termin: +Braktisja

Meta: total 1000 / total_found 1586 / time 0.001 / keyword[0] braktisja / docs[0] 1586 / hits[0] 1802 /
No Pic available
  • 2019-04-06

Shitet fshati për 150 mijë euro. Ja si Spanja po lufton depopullimin e fshatrave

Spanja e zbrazur, Spanja e shkatërruar Me thirrjen e España vaciada, España arruinada, të dielën më 31 mars, dhjetëra mijëra njerëz demonstruan në Madrid për të kërkuar një zgjidhje urgjente për shpopullimin e vendit. Protesta – thanë të pranishmit – rrjedh nga gjendja

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Itali/ 1600 fëmijë shqiptarë të braktisur nga prindërit për jetë më të mirë
  • 2019-03-24

Itali/ 1600 fëmijë shqiptarë të braktisur nga prindërit për jetë më të mirë

Emigracioni mbetet një nga fenomenet më shqetësues të shoqërisë shqiptare, por problemin më të madhe përbën fakti se vendi ynë po humbet trurin. Bëhet fjalë për mijëra të rinj të arsimuar dhe përgatitur profesionalisht në Shqipëri që zgjedhin të braktisin atdheun për një jet

PS dhe aleatët: PD dhe LSI po na kthejnë në 97
  • 2019-03-12

PS dhe aleatët: PD dhe LSI po na kthejnë në 97

Partia Socialiste ka mbledhur në një tryezë partita aleate për të diskutuar për situatën politike, ku opozita ka djegur mandatet. PS dhe aleatët e saj kanë dalë me një deklaratë, duke thënë se vendimi i opozitës  synon të dëmtojë rëndë interesat tona kombëtare dhe strategjike n

Saliu i mori në qafë, Spiropali nxjerr SMS të kolegëve të PD: Janë penduar për mandatin!
  • 2019-03-07

Saliu i mori në qafë, Spiropali nxjerr SMS të kolegëve të PD: Janë penduar për mandatin!

Opozita duket e bindur për ti shkuar deri në fund rrugës ekstreme që ka zgjedhur për tu përballur me qeverinë, pra braktisja përfundimtare e Parlamentit dhe protestat në rrugë. Por në kampin tjetër, më shumë sesa për të plotësuar kërkesat e PD dhe LSI, duket se shqetësohen për fa

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit
  • 2019-02-19

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit

Territori i Kepit të Rodonit ku gjenden edhe dy monumente të rëndësishme kulturore, Kisha e Shën Ndout dhe Kalaja e Skënderbeut po administrohet nga Kisha Françeskane, e cila veç rolit fetar po ushtron edhe biznes, duke vendosur pa autorizimin e Bashkisë së Durrësit biletë hyrëse në zo

JETIMJA E HARRUAR
  • 2019-02-11

JETIMJA E HARRUAR

– Historia që 15 vjet më parë, më nxiti të ideoj dhe të nxis në Kuvendin e Shqipërisë, nismën për të shpallur 20 Majin si Dita Kombëtare e Jetimëve – Padashur pashë emrin tënd të shkruar/, Në gurin e një varri të vithisur/, Nga mendja ime ishe krejt i shuar/, Si një