Rezultate te kerkimit per termin: +Braktisur

Meta: total 1000 / total_found 13635 / time 0.007 / keyword[0] braktisur / docs[0] 13635 / hits[0] 16342 /
Çfarë ka ndodhur më 13 shkurt?
  • 2017-02-13

Çfarë ka ndodhur më 13 shkurt?

1258 – Bagdadi pushtohet nga mongolët, dhe Kalifati i Abasidit – i themeluar nga Abasi, i afërm i profetit Muhamed – shpërbëhet. Kalifi u kap dhe u detyrua të shikojë se si qytetarët u vranë dhe thesari i tij u plaçkit. Sipas gojëdhënës, Kalifi u vra duke u shkelur nga

Napoli në alarm, Hysaj dëmtohet para sfidës me Realin
  • 2017-02-13

Napoli në alarm, Hysaj dëmtohet para sfidës me Realin

Tronditet Napoli, por më shumë mbrojtësi i kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj. Mediat italiane bëjnë me dije se anësori i skuadrës së Seria A është lënduar gjatë seancës stërvitore, duke e braktisur atë mjaft i mëriztur. Një lajm i hidhur për shqiptarin, teksa mezi po e pristë sfid

No Pic available
  • 2017-02-12

Bomba, evakuohen nga shtëpitë 72 000 njerëz në Selanik

Mijëra qytetarë grekë janë evakuuar nga shtëpitë e tyre në qytetin e dytë më të madh të vendit, Selanik. Shkak është bërë shpërthimi i një bombe të Luftës së Dytë Botërore të dielën. Bomba rreth 250 kg u zbuluar rreth 5 metra nën tokë gjatë gërmimeve në një pikë karbur

No Pic available
  • 2017-02-12

Grabitja në Rinas, Prokuroria: Autorët me veshje policie morën 3.2 mln dollarë

Prokuroria ka konfirmuar shumën e grabitur nga një makinë e një banke të nivelit të dytë, disa ditë më parë, në Rinas. Sipas Prokurorisë, shuma e marrë nga grabitësit është 3.2 milionë dollarë. Sot, gjykata la në burg punonjësit e policisë private të cilët u arrestuan pas grab

No Pic available
  • 2017-02-12

Kronologjia e një grabitjeje të mirëorganizuar, si u vodhën 3. 2 mln $

Një  grabitje si në filma, e organizuar deri në detaje ajo e 9 shkurtit 2017 kur pranë një Universiteti privat, rrugës duke shkuar për në aeroportin e Rinasit persona të armatosur i kanë dalë para dy makinave të modifikuara si të blinduara duke marrë 8 thasë me valutë. Sipas pro

No Pic available
  • 2017-02-11

E la e dashura, 18-vjeçari vret veten live në Facebook

Një i ri nga fshati Safran në Yalova të Turqisë, ka kryer vetëvrasje me pushkën e babait të vet. Bëhet fjalë për Oguzhan Kaloglu, i cili ishte dashuruar me një vajzë të quajtur Neslihan Yilmaz nga po i njëjti fshat, por që ajo e kishte braktisur. Nga dëshpërimi i madh ai kishte

No Pic available
  • 2017-02-11

Sekuestrohen 8 ton drogë në Ankona, mbërriti me tragetin Shqipëri-Itali

Mediat lokale italiane (Venezia Today dhe Nuova Venezia) informojnë se gjatë pasditës së të mërkurës, 8 shkurt 2017. policia financiare e qytetit të Ankonës ka sekuestruar në territorin e Venecias 8 tonë drogë e tipit marijuanë në bordin e një kamioni me rimorkio, që kishte mbërritu