Rezultate te kerkimit per termin: +Bram

Meta: total 38 / total_found 38 / time 0.000 / keyword[0] bram / docs[0] 38 / hits[0] 39 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve
  • 2019-01-01

Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve

Tirana e festoi ndërrimin e viteve me një spektakël të madh fishekzjarrësh, sapo akrepat u takuan në mesnatë. Me qindra të rinj e të reja, familjarë e fëmijë dolën në sheshin Skënderbej, i zbukuruar si asnjëherë më parë, për t’i uruar mirëseardhjen vitit 2019-të dhe për

Koncerti që do organizohen me rastin e Vitit të Ri
  • 2018-12-31

Koncerti që do organizohen me rastin e Vitit të Ri

Tirana do ta presë sot ardhjen e Vitit të Ri 2019 në sheshin Skënderbej. Me rastin e ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës ka përgatitur disa surpriza, duke nisur nga koncerti me këngëtarët më të njohur të muzikës shqiptare, e deri te shfaqja e mrekullueshme e fishekzjarreve që do t

No Pic available
  • 2017-06-11

Kështjella e Drakula-s, arinjtë frikësojnë turistët

Ndërsa legjenda e Drakula-s zakonisht nuk arrin ti mbajë larg turistët nga kështjella Poenari e përdorur nga vampiri i shekullit të 15-të, një arushë e madhe nënë protektive e tre këlyshëve po e bën këtë gjë me sukses. Autoritetet rumune kanë ndaluar vizitat pasi turistët që ngji

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit
  • 2017-06-07

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit

Të shpërndara kudo në Ballkan ndodhen xhevahire natyrore ose historike të cilat shërbejnë si destinacionet më të pazakonta dhe aventuriere të Ballkanit. Fshehur lart në male ose thellë nën tokë, në të gjithë Ballkanin, këto janë pamjet më fantastike që presin të zbulohen nga ju.

Njihuni me 10 shtëpitë më të famshme në botë
  • 2016-11-16

Njihuni me 10 shtëpitë më të famshme në botë

Versaja Kjo shtëpi e shtrenjtë u ndërtua nga Luigji XIV. Si rezidencë përmban 6000 metra katrorë hapësirë të lirë. Me pothuajse çdo dysheme dhe çati të larë në flori, shtëpia vërtet që shkëlqen gjatë gjithë kohës. Kopshtet përrallore shoqërojnë pamjet e kësaj shtëpie përg

Krujë, babë e bir qëllojnë me automatik shtëpinë e hasmit, arrestohet njëri
  • 2016-08-19

Krujë, babë e bir qëllojnë me automatik shtëpinë e hasmit, arrestohet njëri

Babë e bir në Krujë kanë qëlluar me automatik derën e shtëpisë së një 53-vjeçari dhe janë larguar me shpejtësi. Por policia i ka identifikuar dhe i ka vënë prangat babait, Sabah Brama dhe ka shpallur në kërkim të birin. Nga kontrolli që u ushtrua në shtëpinë e Bramës u gjet