Rezultate te kerkimit per termin: +Branica

Meta: total 100 / total_found 100 / time 0.000 / keyword[0] branica / docs[0] 100 / hits[0] 170 /
No Pic available
  • 2016-12-05

MISIONI I TRADHTUAR/ Si anglo-amerikanët bënë bashkë kundërshtarët Ahmet Zogu dhe Mitat Frashëri

Tirana Observer do të botojë çdo të shtunë dhe të diel pjesë nga The great betrayal (Tradhtia e madhe), ku lordi britanik Nicholas William Bethell flet për rolin e agjentit Kim Filbi dhe Shqipërinë (u botua në vitin 1984). Në libër flitet se SHBA-ja dhe Britania zgjodhën pikërisht Shq

No Pic available
  • 2016-10-07

Skënder Zogu: Leka Zogu gaboi. E futën në kurth nga PD-ja

Skënder Zogu djalit të vëllait të Ahmet Zogut, dëshmitari i fundit i familjes mbretërore, dha një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në emisionin Debati në Channel One Disa nga deklaratat kryesore:  Skënder Zogu: Biseda e Ahmet Zogut me Julian Amery. Zogu: Më mirë një Shqiëpri m

Klejdi Branica, një sulmues për Lushnjën e Banos
  • 2014-08-15

Klejdi Branica, një sulmues për Lushnjën e Banos

Nga Gjergj Vyshka Ditë firmash në skuadrën myzeqare, kërkohet ngjitja në Superiore Firmosin për verdhejeshilët tetë titullarë, Mihani dhe Kuli premtojnë përsëri ardhjen Tek Lushnja e Artan Banos, e cila të mërkurën në miqësoren me Luftëtarin, në një barazim pa gola në Roza Haxhi

90 vjet Shkumbini, por futbolli peqinase me halle
  • 2014-07-04

90 vjet Shkumbini, por futbolli peqinase me halle

Nga Gjergj Vyshka Shkumbini dhe futbolli peqinas muajin korrik e ka muaj feste, sepse bëhet 90 vjet klub. Sipas faqes në facebook të klubit peqinas ky 90 vjetor jo vetëm është historik për futboll, por në tërësinë e vet dhe historik për të gjithë qytetin e vogël dhe sportdashës. Në

Nis organizimi i Shkumbinit, Astrit Isaj shefi i klubit peqinase
  • 2014-06-26

Nis organizimi i Shkumbinit, Astrit Isaj shefi i klubit peqinase

Nga Gjergj Vyshka Më së fundi ka nisur dhe organizimi ndryshe i Shkumbinit. Që do të thotë se drejtuesit e Bashkisë së Peqinit e kanë mbajtur fjalë për një ekip ndryshe dhe me shumë ambicie për tu ngjitur në Kategorinë Superiore. Në fakt në skuadrën peqinase gjëndja jo e mirë fin

Xhyra: Pa financa e vështirë të jemi ambicioz në objektiva
  • 2014-06-02

Xhyra: Pa financa e vështirë të jemi ambicioz në objektiva

Nga Gjergj Vyshka Veterani i mbrojtjes peqinase analizon problemet e sezonit që sapo u mbyll Për oferta nuk kam ndonjë gjë konkrete, vetëm biseda, por pres në të ardhmen Klemend Xhyra është ndër lojtarët më të vjetër të skuadrës peqinase. 30-vjeçari, që luan në rolin e qendërmbr

Komisioni i Disiplines gjobit Flamurtarin
  • 2014-05-08

Komisioni i Disiplines gjobit Flamurtarin

Ne mbledhjen e Komisionit te Disiplines se FSHF per shqyrtimin e problemeve disiplinore te konstatuara ne ndeshjet e kategorive te ndryshme te Kampionatit Kombetar te Futbollit dhe per shqyrtimin e kerkesave te paraqitura u moren keto vendime citon Supersportbr br 1 KF Flamurtari per hedhje te se