Rezultate te kerkimit per termin: +Bratislav

Total: 180
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.464Z

Hoxhaj pritet në Bratislavë

Pas vizitave në Berlin dhe Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron për një vizitë zyrtare në Sllovaki, me ftesë të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm e &Cc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.233Z

Bratislav Nikoliq shpallet i pafajshëm

(I plotësuar)- Kryetari i trupit Gjykues i Departamentit për Krime të Rënda, në Gjykatën Themelore në Ferizaj, i kryesuar nga gjyqtari Musa Konxheli, të martën 29 dhjetor 2015, shpalli aktgjykimin ndaj të pandehurve zyrtar të Komunës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.981Z

Lajçak: Beogradi dhe Prishtina në samitin e Bratislavës sipas parimit Gymnich

BEOGRAD- Zëvendëskryeministri sllovak, njëkohësisht ministri i Punëve të Jashtme, Miroslav Lajçak konfirmoi sot se presidenti serb, Tomislav Nikoliç kishte pranuar ftesën e pjesëmarrjes në një takim me krerët e shteteve të Evr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.412Z

Jahjaga dhe Nikoliç bashkë nëBratislavë, Rompuy:Hap historik

BRATISLAVË - Presidenti i Këshillit Evropian, Herman Van Rompuy tha se prania e presidentëve të Serbisë dhe Kosovës, Tomislav Nikoliç and Atifete Jahjaga, në samitin e vendeve të Evropës Qendrore, përbën një hap historik.Ai shtoi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.611Z

Kusari-Lila e Ahmeti po marrin pjesë në Forumin e Biznesit për Kosovën në Bratislavë

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, së bashku me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmetin po marrin pjesë në “Forumin e Biznesit për Kosovën” në Bratislavë të Sllovakisë. Në këtë takim me kara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.033Z

Kosova kërkon ndihmën e BE-së kundër Serbisë

Qeveria e Kosovës kërkon ndihmën e Bashkimit Evropian që ta ndalojë Serbinë për ndërhyrjet që po i bën në punët e brendshme të Kosovës. Ministrja për Dialogun, Edita Tahiri, pas raportimit në Kohavision se kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vucic, ka emëruar Bratislav Nikolicin k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.578Z

Nga Bratislava, ipeshkvijtë evropianë kërkojnë respekt për lirinë e fesë

10-10-2013 / Gazeta 55 Përfundoi dje në Bratislavë të Sllovakisë, Asambleja e përgjithshme e kryetarëve të 39 Konferencave Ipeshkvnore Evropiane. Gjatë tri ditëve, ata trajtuan temën e raportit ndërmjet Zotit e Shtetit, ndërmjet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama