Rezultate te kerkimit per termin: +Brawn

Total: 229
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.780Z

FIA: Brawn GP, brenda rregullave

Makina Brawn GP eshte e konform rregullores. Ky eshte vendimi qe ka marre Gjykata e Apelit e Federates Boterore te Automobilizmit ne Paris. Gjithashtu te rregullta jane cilesuar dhe dy makinat e tjera Toyota dhe Williams, per difuzoret e tyre qe i kane te ngjashme me makinen e Ross Braw

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.591Z

Brawn i sigurt për Buttonin

Shefi i Brawn GP, Ross Brawn është 99 përqind i sigurt se kampioni i ri i botës në Formula 1, do të qëndroj në ekip për sezonin e ardhshëm. Button ende nuk ka vazhduar kontratën ndërsa Brawn ka theksuar se pret finalizimin e saj në javët e ardhshme. Jemi duke punuar në gjetjen e n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.677Z

Button mbetet në Brawn GP

Kampioni i ri i botës në Formula 1, Jenson Button, ka theksuar se dëshiron të vazhdojë me Brawn GP dhe beson se ekipi nuk do të jetë vetëm befasi sezonale. Button dëshiron të nënshkruajë kontratë të re me Brawn dhe ta ndërtojë kampanjën e suksesshme të vitit 2009. Dua të jem kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.251Z

Bosi i Brawn GP ne gjyq

Bosi i skuderise e cila po dominon Formula 1 kete vit, Brawn GP, Ross Brawn ka dale perpara nje gjykate ne Angli nen akuzen e tejkalimit te shpejtesise. Brawn akuzohet se ka tejkaluar shpejtesine duke ecur me 161 kilometra ne ore ne nje rruge ku shpejtesia maksimale e lejuar ishte 112 kil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.754Z

Brawn paralajmeron: Nuk kemi mbaruar ende

Nje dite pas triumfit te dyfishte ne pisten e Brazilit, shefi i skuderise Brawn GP, Ross Brawn rrefehet entuziast. “Jam shume krenar per skuderine dhe pilotet tane”, shprehet ish inxhinieri i Ferrarit, i cili shtangu gjithe boten e motoreve ndersa ne sezonin e pare ne Formula

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.030Z

F1 Ross Brawn le ldquoMercedesrdquo

Ross Brawn do të lërë në fund të vitit skuderinë “Mercedes” të Formula 1. Tekniku britanik mbulonte funksionin e drejtorit të ekipit dhe tani detyra e tij do të ndahet mes drejtorit ekzekutiv Toto Wolff, që do të merret me anën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.416Z

F1, Brawn GP dominon Italine

Dominim total i Brawn GP ne Cmimin e Madh te Italise. Dy pilotet e skuderise angleze renditen perkatesisht Rubens Barrikelo ne vendin e pare dhe Xhenson Baton ne vendin e dyte. I treti renditet piloti finlandez i Ferrarit Kimi Raikonen fale edhe gabimit fatal te Luis Hamilton i cili kur k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama