Rezultate te kerkimit per termin: +Brazil +Rouseff

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.000 / keyword[0] brazil / docs[0] 7215 / hits[0] 10458 / keyword[1] rouseff / docs[1] 46 / hits[1] 73 /
No Pic available
  • 2016-05-11

Brazil, Rousseff apelon pezullimin e saj

E gjendur mes presioneve të shumta, Presidentja e Brazilit Dilma Rouseff, ka vendosur që t’a dërgojë pranë Gjykatës Supreme procesin e votimit të dhomës së ulët të Parlamentit i cili pritet të mbahet gjatë orëve në vijim dhe që do të vendosë për pezullimin e saj nga detyra.

Zgjedhjet presidenciale ne Brazil Rouseff kryeson sondazhet
  • 2014-10-05

Zgjedhjet presidenciale ne Brazil Rouseff kryeson sondazhet

0 brbr brbrKete te diel brazilianet zgjedhin presidentin e ri te venditbrbr brbrSondazhet flasin per nje fitore te drejtueses aktuale te shtetit Dilma Rusef e cila garon per nje mandat te dytebrbr brbrAjo kryeson sondazhet megjithse pati renie te ndjeshme popullariteti gjate kampionatit boteror te

Në Brazil shpërthen dhuna sërish
  • 2014-07-09

Në Brazil shpërthen dhuna sërish

Nuk mund të ketë traumë më të madhe për një komb që identitetin e mban çmendurisht të lidhur pas futbollit. Humbja e tmerrshme e brazilianëve e shkaktuar nga gjermanët është një kapitull i errët në historinë

Përmbytjet marrin 17 jetë, dëmtohen 20,000 km rrugë
  • 2013-12-25

Përmbytjet marrin 17 jetë, dëmtohen 20,000 km rrugë

Numri i përgjithshëm i vdekjeve që u shkaktuan nga shirat e rrëmbyeshëm në Brazil, në krahinën jug-lindore Espirito Santo është rritur nga 14 në 17, njoftuan zyrtarë të mërkurën. Një zëdhënësi i forcave em

No Pic available
  • 2012-08-13

Ndryshimi i Brazilit shembulli që çdo gjë është e mundur

Gazeta ShqipVijon nga numri i kaluar   E megjithatë edhe Caedozo dështoi në arritjen e njërit prej objektivave kryesorë të qeverisjes së mirë: një shpërndarje të barabartë të pasurive. Pasardhësi i tij u përpoq që ta realizonte këtë objektiv. Bëhet fjalë për njeriun që mori pr

Filloi konferenca Rio plus 20 e OKB-së
  • 2012-06-14

Filloi konferenca Rio plus 20 e OKB-së

Konferenca më e madhe e OKB-së deri më tani ka filluar punimet në Rio de Zhaneiro në Brazil. Në konferencë Rio plus 20 për zhvillim të qëndrueshëm priten rreth 50 mijë pjesëmarrës-delegatë, aktivistë për mbrojtjen e natyrës dhe liderë të biznesit.Forumi do të zgjasë deri më 22

Obama Perparim i madh ne marrdheniet SHBA-Brazil
  • 2012-04-10

Obama Perparim i madh ne marrdheniet SHBA-Brazil

Presidenti Barak Obama tha se ka patur perparim te madh ne marredheniet e Shteteve te Bashkuara me Brazilin megjithese ende ka shume pune per tu bere. Korrespondenti i Zerit te Amerikes ne Shtepine e Bardhe Dan Robinson njofton se presidenti i beri keto komente pas takimit qe zhvilloi ne Shtepine e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama