Rezultate te kerkimit per termin: +Brazil

Meta: total 1000 / total_found 7215 / time 0.003 / keyword[0] brazil / docs[0] 7215 / hits[0] 10458 /
Pato rikthehet në Brazil, firmos me Sao Paulon deri në 2022
  • 2019-03-28

Pato rikthehet në Brazil, firmos me Sao Paulon deri në 2022

Rinis nga Brazili karriere e Alexandre Patos. Ish-sulmuesi i Milanit gjatë dy sezoneve të fundit është aktivizuar te skuadra kineze Tianjin Quanjian, me të cilën së fundmi kishte prishur kontratën. Tashmë 29-vjeçar, Pato ka firmosur kontratë me Sao Paulon deri në vitin 2022, klub ku kish

No Pic available
  • 2019-03-27

Ringjallet Brazili, mposht me përmbysje Çekinë!

Brazili bën autokritikë pas atij barazimi të shëmtuar ndaj Panamasë. Në miqësoren e dytë pas pak ditësh atë ndaj Republikës Çeke, brazilianët triumfuan 1-3 me përmbysje në një ndeshje ku u pa në fushë një Brazil me dy fytyra. Në pjesën e parë Çekia e dominoi Seleçaon dhe gjet

No Pic available
  • 2019-03-13

Brazil, 9 të vdekur nga një sulm me armë në një shkollë (FOTO)

Nëntë të vdekur është bilanci tragjik i disa të shtënave me armë zjarri të regjitruara në një shkollë në Suzano të Brazilit. Sulmi me armë ka ndodhur në rajonin metropolitan të São Paulos. Pesë studentë dhe një punonjës u vranë nga dy adoleshentë me kapuç në kokë, të cil

No Pic available
  • 2019-03-05

Operacion fshesa te Gjermania, 3 kampionë bote sdo grumbullohen më

E bujshme ajo që ndodh te Gjermania. Trajneri Joachim Low dhe menaxheri i kombëtares Oliver Bierhoff ishin sot të pranishëm në qëndrën stërvitore të Bayernit në Munich për të takuar nga afër Thomas Muller, Jerome Boateng dhe Mats Hummels. Low dhe Bierhoff u kanë komunikuar tre futbolli

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)
  • 2019-02-28

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)

  Baia do Sancho, Pernambuco, Brazil: plazhi më i bukur në botë Fiton Brazili. Plazhi i Lepujve të Lampedusës është i shtati në planet. Në Europë, më i dashur është plazhi spanjoll La Concha Plazhi më i bukur dhe më i dashur në botë është Baio do Sancho në Brazil, e ndjekur

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!
  • 2019-02-28

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!

Sa shumë risi në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Brazilit, Tite për dy ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Panamasë dhe Republikës Çeke që do të shërbejnë si një provë gjenerale për 5-herë kampionët e botës, përpara Kupës së Amerikës që do të zhvillohet

Neymar nostalgjik, nuk i përmban lotët për Messin (Video)
  • 2019-02-25

Neymar nostalgjik, nuk i përmban lotët për Messin (Video)

Neymar Jr ndodhet në Brazil, ku po vijon fazën e riaftësimit pas dëmtimit në shputën e këmbës. Në një intervistë për mediet vendëse ylli i PSG, ndërsa por fliste për ish-shokun e tij të skuadrës te Barcelonës, Lionel Messi, nuk i përmbajti emocionet. Argjentinasi dhe braziliani nd