Rezultate te kerkimit per termin: +Brazili

Meta: total 1000 / total_found 4594 / time 0.002 / keyword[0] brazili / docs[0] 4594 / hits[0] 6881 /
Shqipëria humb një  pozicion në renditjen e FIFA-s, rritet Kosova
  • 2019-04-04

Shqipëria humb një  pozicion në renditjen e FIFA-s, rritet Kosova

Shqipëria humb një pozicion në renditjen e FIFA-s për muajin prill. Kombëtarja Shqiptare ka rrëshqitur në vendin e 6-të si rezultat u humbjes me Turqinë në ndeshjen e parë eliminatore të Euro 2020. Pavarësisht se sfida disfata e Loro Boriçit u pasua nga fitorja e thellë 0-3 në fushë

Pato rikthehet në Brazil, firmos me Sao Paulon deri në 2022
  • 2019-03-28

Pato rikthehet në Brazil, firmos me Sao Paulon deri në 2022

Rinis nga Brazili karriere e Alexandre Patos. Ish-sulmuesi i Milanit gjatë dy sezoneve të fundit është aktivizuar te skuadra kineze Tianjin Quanjian, me të cilën së fundmi kishte prishur kontratën. Tashmë 29-vjeçar, Pato ka firmosur kontratë me Sao Paulon deri në vitin 2022, klub ku kish

No Pic available
  • 2019-03-27

Ringjallet Brazili, mposht me përmbysje Çekinë!

Brazili bën autokritikë pas atij barazimi të shëmtuar ndaj Panamasë. Në miqësoren e dytë pas pak ditësh atë ndaj Republikës Çeke, brazilianët triumfuan 1-3 me përmbysje në një ndeshje ku u pa në fushë një Brazil me dy fytyra. Në pjesën e parë Çekia e dominoi Seleçaon dhe gjet

I mbejtoi tragjedisë ajrore, gazetari humb jetën në fushë
  • 2019-03-27

I mbejtoi tragjedisë ajrore, gazetari humb jetën në fushë

Gazetari brazilian Rafael Henzel, tre vite më parë ishte në bordin e avionit charter Avro RJ85 të Shoqërisë LaMia, ku udhëtonte ekipi i Chapoconeses, që u rrëzua pranë qytetit kolumbian Medellin. Në këtë tragjedi humbën jetën 71 persona, ndërsa Henzel ishte mes 6 të mbijetuarve. Por

Shifrat/ 68 vrasje të qëllimshme në 2018-n, ja lidhja me krimet për drogë
  • 2019-03-25

Shifrat/ 68 vrasje të qëllimshme në 2018-n, ja lidhja me krimet për drogë

Të zhdukurit në Vlorë, dyshohen se janë vrarë për pazare droge e konflikt mes bandash Në Shqipëri, në vitin 2018 humbën jetën nga vrasjet e qëllimshme 68 persona, nga të cilët 53 ishin burra dhe 15 ishin femra, sipas të dhënave që janë publikuar nga Instituti i Statistikave. Numri

Trump: Brazili mund të jetë aleat i NATO-s
  • 2019-03-20

Trump: Brazili mund të jetë aleat i NATO-s

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump foli të martën për mundësinë që Brazili të jetë aleat i NATO-s. Presidenti Trump priti në Shtëpinë e Bardhë presidentin e Brazilit, Jair Bolsonaro. Duke folur për raportet ndërmjet SHBA-së dhe Brazilit, presidenti Trump tha se planifikon të përcak

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon 737 Max: Ulim në tokë 371 avionë!
  • 2019-03-14

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon 737 Max: Ulim në tokë 371 avionë!

Gjigandi amerikan i prodhimit të mjeteve fluturuese, Boeing ka vendosur që të ulë në tokë të gjithë flotën globale të avionëve 737 Max pas tragjedisë ajrore me 157 viktima në Etiopi. Vendimi i Boeing vjen pasi hetuesit kanë zbuluar prova të reja në vendin e rrëzimit të fatkeqit avi