Rezultate te kerkimit per termin: +Braziliant

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Triumf i Internacionalit dhe sherr masiv

Kupa Libertadores Braziliant e Internacionalit kan fituar pr t dytn her n historin e tyre Kupn Libertadores. Skuadra nga Porto Alegre ka fituar me rezultatin 3-2 finalen e dyt prball meksikanve t ivas. Skuadra azteke kalon n avantazh me golin e Fabian de la Mora n t 42-n, por braziliant prmbysin sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.927Z

Kupa e Botës po bëhet gjithnjë dhe më interesante

erekfinalet jan akti i radhs dhe do t luhen t premten e t shtunn. Dy prej tyre nuk mund t quhen t tilla pasi jan finale t vrteta. Holand – Brazil dhe Argjentin – Gjermani, m shum se kaq nuk mund t krkohet. Braziliant kan dal fitues sa her flitej pr n prballje me eliminim direkt ndaj hola

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.886Z

Brazili, ana e errët e mrekullisë ekonomike

Paraja (shtet n Brazil) sht nj nga shtetet me resurse m t pasura t Brazilit. Por ajo sht gjithashtu edhe nj ndr shtetet m t dhunshme t tij. Vetm n 2008, 13 njerz u vran si pasoj e prfshirjes s tyre n problemet e reforms agrare. T qenit modeli ekonomik i shekullit XXI dhe n ball

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.507Z

KADARE, NOBELI DHE SHQIPTARËT

Nga Gjek Gjonlekaj Alfred Nobeli mbreti i dinamitit siç e quanin n at koh lindi n Stockholm n vitin 1833. Prejardhja e familjes Nobel ishte nga fshati Nobbelov. Pavarsisht se ishte familje e varfr ata u arsimuan n Universitetin m t mir t vendit  Uppsala . Alfred Nobeli n kohn e tij ishte nj ndr nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.833Z

Père Lachaise, një qytet ndryshe nga të tjerët

(kronikë parisiane) Luan Rama Brenda Parisit, ka një qytet tjetër që nuk ngjason me të, madje me asnjë qytet tjetër: është qyteti i të vdekurve pasi në mijra vjet, të gjallët gjithnjë kanë banuar me të vdekurit, pranë tyre, me ta, me imazhin dhe prekjen e tyre në shpirt «Qytet i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama