Rezultate te kerkimit per termin: +Brazilit

Meta: total 1000 / total_found 4665 / time 0.002 / keyword[0] brazilit / docs[0] 4665 / hits[0] 6205 /
Shkoi si anonim dhe i firmosin kontratë 5-vjeçare del i biri i Ronaldinhos
  • 2019-04-06

Shkoi si anonim dhe i firmosin kontratë 5-vjeçare del i biri i Ronaldinhos

Djali i legjendës së Brazilit, Ronaldinho, ka firmosur kontratë me dy herë fituesit e Copa Libertadores, Cruzeiro, ku do të qëndrojë deri kur të jetë 19 vjeç. Aktualisht Joao Mendes është 14 vjeç dhe është stërvitur me këtë skuadër që nga sezoni i shkuar, teksa tani ka firmosur k

Trump: Brazili mund të jetë aleat i NATO-s
  • 2019-03-20

Trump: Brazili mund të jetë aleat i NATO-s

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump foli të martën për mundësinë që Brazili të jetë aleat i NATO-s. Presidenti Trump priti në Shtëpinë e Bardhë presidentin e Brazilit, Jair Bolsonaro. Duke folur për raportet ndërmjet SHBA-së dhe Brazilit, presidenti Trump tha se planifikon të përcak

No Pic available
  • 2019-03-13

Brazil, 9 të vdekur nga një sulm me armë në një shkollë (FOTO)

Nëntë të vdekur është bilanci tragjik i disa të shtënave me armë zjarri të regjitruara në një shkollë në Suzano të Brazilit. Sulmi me armë ka ndodhur në rajonin metropolitan të São Paulos. Pesë studentë dhe një punonjës u vranë nga dy adoleshentë me kapuç në kokë, të cil

Vrasje me bekimin e Toto Riinas, zbulohet Carmelita që porositi murosjen e shqiptarit
  • 2019-03-10

Vrasje me bekimin e Toto Riinas, zbulohet Carmelita që porositi murosjen e shqiptarit

Pasi zbuluan se shqiptari Astrit Lamaj që u gjet i murosur në një vilë antike në rikonstruktim e sipër në Genova, ishte vrarë me porosi të ish të dashurës së tij italiane, mediat përtej Adriatikut kanë zbuluar edhe identitetin e 64-vjeçares. Prokurori i çështjes në fjalë ka në do

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS
  • 2019-03-07

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS

Nga Fadil LEPAJA Korporatat janë fenomen global. Disa të dhëna të vitit të kaluar na bëjmë, të shohim edhe zyrtarët e lartë politik, si shërbyes të drejtpërdrejtë apo indirekt, të këtyre interesave. Madje, për dallim të zyrtarëve të lartë të vendeve të fuqishme, zyrtarët e ve

Guaido nuk ka frikë, vendos të kthehet në Venezuelë
  • 2019-03-01

Guaido nuk ka frikë, vendos të kthehet në Venezuelë

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido, tha të enjten se planifikon të kthehet në vend përkundër kërcënimeve kundër tij dhe familjes. Duke folur para mediave pas takimit me presidentin e Brazilit, Jair Bolsonaro, Guaido tha se nuk ka asnjë mundësi të dialogut me qeverinë e presid

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)
  • 2019-02-28

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)

  Baia do Sancho, Pernambuco, Brazil: plazhi më i bukur në botë Fiton Brazili. Plazhi i Lepujve të Lampedusës është i shtati në planet. Në Europë, më i dashur është plazhi spanjoll La Concha Plazhi më i bukur dhe më i dashur në botë është Baio do Sancho në Brazil, e ndjekur