Rezultate te kerkimit per termin: +Bre

Meta: total 875 / total_found 875 / time 0.000 / keyword[0] bre / docs[0] 875 / hits[0] 1786 /
FESTA KOMBËTARE E 1 PRILLIT DHE EFEKTI PINOKIO
  • 2019-04-03

FESTA KOMBËTARE E 1 PRILLIT DHE EFEKTI PINOKIO

Nga: Fadil LEPAJA Përfundimisht, bazuar në popullaritetin dhe karakterin e politikës tonë, 1 prilli duhet trajtuar si festë kombëtare. Pasi, te ne,  asgjë që nuk është ndërkombëtare, nuk mund të jetë as  kombëtare, edhe 1 prilli duhet me u trajtua si i tillë, në kuadër të rezolu

Të brendshmet, 6 gabimet që nuk duhet bërë
  • 2019-02-12

Të brendshmet, 6 gabimet që nuk duhet bërë

Duhet të shmanget përdorimi i të brendshmeve dy ditë rresht, veshja e tangave si dhe përdorimi i detergjentit të parfumuar për të larë të brendshmet: mund të duken detaje të parëndësishme, por në realitet këto zakone të gabuara mund të shkaktojnë infeksione serioze.

Të brendshmet, 6 gabimet që femrat nuk duhet të bëjnë
  • 2019-02-12

Të brendshmet, 6 gabimet që femrat nuk duhet të bëjnë

Duhet të shmanget përdorimi i të brendshmeve dy ditë rresht, veshja e tangave si dhe përdorimi i detergjentit të parfumuar për të larë të brendshmet: mund të duken detaje të parëndësishme, por në realitet këto zakone të gabuara mund të shkaktojnë infeksione serioze.

Heroina, afër shkollave, përdoruesi: E kam pasur këmbën të infektuar nga droga
  • 2019-01-28

Heroina, afër shkollave, përdoruesi: E kam pasur këmbën të infektuar nga droga

Bashkëpunëtori i Fiks Fare tha se në vitin 2019, ishte më kollaj sesa të blesh një paketë cigaresh. Kjo, sepse për paketën e cigareve mbyllen dyqanet dhe ske ku gjen, kurse për heroinën mjafton të lëvizësh nëpër lagje dhe do ta gjesh dikë. Shumica prej nesh e dinë se ku lëviz. Në

Pushime në Nju Jork, për një Vit të Ri të paharrueshëm (Foto)
  • 2018-12-18

Pushime në Nju Jork, për një Vit të Ri të paharrueshëm (Foto)

Nga Manhattan në Bronx, eventet shpërthyese për ta pritur vitin e ri në metropolin mitik Doni ta festoni sa më mirë ardhjen e Vitit të Ri? E ku ka më mirë se Nju Jorku. Nëse zemra e festimeve do të jetë edhe këtë vit Times Square me shfaqje sensacionale, dritat dhe numërimin e ikonave

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

Topi i Artë 2018, dekonspirohet ceremonia, mësohet emri i fituesit
  • 2018-12-03

Topi i Artë 2018, dekonspirohet ceremonia, mësohet emri i fituesit

Pritja e madhe ka marrë fund dhe në një ceremoni që pritet të startojë në orën 20:45 në Paris, do të marrë përgjigje edhe dilema se cili do të jetë futbollisti që do të fitojë Topin e Artë për vitin 2018. Aktualisht France Football, revista e njohur franceze që jep këtë trofe p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama