Rezultate te kerkimit per termin: +Bregu +I +Fildisht

Meta: total 826 / total_found 826 / time 0.001 / keyword[0] bregu / docs[0] 9695 / hits[0] 19770 / keyword[1] fildisht / docs[1] 1524 / hits[1] 2227 /
Kinë, mesfushori Tiote vdes në stërvitje pas një sulmi në zemër
  • 2017-06-06

Kinë, mesfushori Tiote vdes në stërvitje pas një sulmi në zemër

Bota e futbollit qan Cheik Tiote. Ish-mesfushori 31-vjeçar i Njukasëllit, ka vdekur për shkak të një ataku kardiak që e ka goditur pas stërbitjes me Beijing Enterprises. Lojtari nga Bregu i Fildishtë është shembur në tokë dhe u transportua me urgjencë në spital, por as kjo nuk nuk mjaf

Evoluimi i kërcënimeve të paqes botërore
  • 2017-01-25

Evoluimi i kërcënimeve të paqes botërore

Nga Albana Gërxhi Tradicionalisht lufta ka vënë në rezik vetëm jetën e ushtarakëve. Luftohej ndërmjet dy forcave ushtarake të dy apo më shumë shteteve sovranë.  Sulmi dhe rreziku ndaj popullsisë civile ishte i përjashtuar dhe nuk bënte pjesë në rregullat e luftës apo moralin e

No Pic available
  • 2017-01-19

Italia kërkon 17 mijë punëtorë sezonalë, rregullat dhe kriteret për shqiptarët

Do të jenë 17 mijë punonjësit e huaj sezonalë që gjatë këtij viti do të mund të sillen nga jashtë për të punuar disa muaj në Itali, në sektorin e bujqësisë dhe atë të turizmit-hotelerisë. Hyrjet e reja do të autorizohen nga një dekret fluksesh që do të përmbajë edhe kuota h

San Jose Earthquakes, pranë firmës me Jahmir Hykën
  • 2017-01-10

San Jose Earthquakes, pranë firmës me Jahmir Hykën

Zbulohet emri i skuadrës së MLS që kërkon të siguruojë shërbimet e Jahmit Hykës. Rrjeti ESPN shkruan se San Jose Earthquakes është shumë pranë firmës me futbollistin e kombëtares shqiptare, i cili ka edhe gjashtë muaj kontratë me Lucernën në Superligën e Zvicrës. Klubi kalifornia

No Pic available
  • 2017-01-05

Shqiptari, pronari i një furre buke vret me thikë punonjësin

Një shqiptar 34 vjeçar, pronar i një furri buke në qytetin e Gjenovës ka vrarë me thikë një punonjës të tij 25 vjeç me origjinë nga Costa D’Avorio, Bregu i Fildishtë. Ngjarja ka ndodhur në orën 5 të mëngjesit të sotëm në ambientet e brendshme të dyqanit. Viktima është q

FMN: Ekonomia e Shqipërisë, në krye të rajonit me 3.7%
  • 2017-01-04

FMN: Ekonomia e Shqipërisë, në krye të rajonit me 3.7%

Sipas Fondit Monetar Ndërkombëtar, dy ekonomitë që pritet të kenë rritjen më të shpejtë në botë gjatë këtij viti janë ato të dy vendeve që vijnë nga konflikte të armatosura. Libia me 13.7 për qind dhe Jemeni me 12.6 për qind do të kryesojnë listën botërore të rritjes ekonomi

No Pic available
  • 2017-01-01

Legjenda e United feston 75-vjetorin, ja shprehjet më të bukura të Sir Alex Ferguson ndër vite

Sir Alex Ferguson është një prej trajnerëve më të mirë në historinë e futbollit. Trajneri i Manchester United i ka fituar të gjitha me Djajtë e Kuq në një karrierë që zgjat plot 27 vite me 1500 ndeshje nën drejtimin e tij, dhe më 31 dhjetor feston 75 vjetorin e tij Eurosport ka bër