Rezultate te kerkimit per termin: +Bregu +I +Fildisht

Meta: total 818 / total_found 818 / time 0.001 / keyword[0] bregu / docs[0] 9265 / hits[0] 18787 / keyword[1] fildisht / docs[1] 1508 / hits[1] 2208 /
Renditja e Fifas, Shqipëria sërish e 37-ta
  • 2016-08-11

Renditja e Fifas, Shqipëria sërish e 37-ta

Asnjë ndryshim pozicioni për kombëtaren shqiptare të futbollit në renditjen e re të publikuar nga Fifa. Edhe në klasfikimin e muajit Gusht kuqezinjtë e Gianni De Biasit vazhdojnë të mbajnë vendin e 37-të në Botë në kuotën e 739 pikëve. Shumë pak kombëtare kanë arritur të fitojn

No Pic available
  • 2016-08-03

Shqipëria njeh patentat e 87 vendeve, ato shqiptare njihen nga 5 shtete

Në Shqipëri konvertohen dhe njihen patentat nga 87 vendet e ndryshme të botës, por patentat shqiptare njihen vetëm në 5 shtete. Autoritetet e Drejtorisë së lejeve të drejtimit sqarojnë se marrëshjet ekzistuese janë në fuqi prej disa viteve, ndërsa po kryen negociatat që patentat shqip

No Pic available
  • 2016-08-02

Lista e shteteve ku njihet patenta shqiptare

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka publikuar listën e shteteve ku janë të vlefshme patentat e lëshuara në Shqipëri falë marrëveshjeve ndërkombëtare.Po ashtu DPSHTRR infomon edhe mbi hapat që duhen ndjekur nga qytetarët për tu pajisur me leje drejtimi ndër

Lista/ Ja shtetet ku mund të përdoret patenta shqiptare
  • 2016-08-02

Lista/ Ja shtetet ku mund të përdoret patenta shqiptare

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka publikuar listën e shteteve ku janë të vlefshme patentat e lëshuara në Shqipëri falë marrëveshjeve ndërkombëtare.Po ashtu DPSHTRR infomon edhe mbi hapat që duhen ndjekur nga qytetarët për t'u pajisur me leje drejtimi nd

Naipaul, argjentinasit, Kosova,
  • 2016-05-25

Naipaul, argjentinasit, Kosova,

Në 30-vjetorin e vdekjes të Jorge Luis Borges (1899 – 14 qershor, 1986) Në librin voluminoz Shkrimtari dhe bota autori V. S. Naipaul në udhëpërshkrimet e tij nëpër vende të ndryshme të botës, në pesë kontinente, ka arritur një përvojë jetësore për gjenerata të reja. Esetë e

Gashi shënon, lë në hije Didier Drogba
  • 2016-05-01

Gashi shënon, lë në hije Didier Drogba

Shkëlzen Gashi pushton Amerikën. Pas vlerësimeve për lojën me Colorado Rapids, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare ishte vendimtar në barazimin 2-2 që skuadra nga Denveri regjistroi në fushën e Montreal Impact të Didier Drogbasë. Ishte pikërisht ylli nga Bregu i Fildishtë, me një të kal

No Pic available
  • 2016-04-11

FOTOT/ Bindjuni Zotit tuaj, karnavalet e çuditshme në Bregun e Fildishtë

Këto janë karnavalet më të çuditshme. Ato mbahen në Bregun e Fildishtë dhe nuk kanë gëzim si çdo karnavale në botë, por pikëllim. Kjo, për shkak të arsyes që mbahen këto karnavale. Në këto karnavale kujtohet koha kur Bregu i Fildishte ishte nën sundimin francez dhe njerëzit t