Rezultate te kerkimit per termin: +Bregun

Total: 4622
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.732Z

Obama ne Bregun Perendimor

Obama ne Bregun Perendimor E enjte 21 Mars 2013 1020 p styletext-align justify p Obama ne Bregun Perendimor p p Presidenti amerikan Barak Obama deklaroi sot nga qyteti i Ramallahut ne Bregun Perendimor se Shtetet e Bashkuara mbeten thellesisht te angazhuara per krijimin e nje shteti te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.253Z

Izraeli rrethon Bregun Perëndimor

Izraeli, ka rrethuar Bregun Perëndimor për tu mbrojtur nga sulmet dhe trazirat e mundshme në përvjetorin e 63-të të themelimit të këtij shteti.   Udhëtimi është ndaluar për 24 orët e ardhshme për palestinezët ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.249Z

Hiddink refuzon Bregun e Fildishtë

Trajneri holandez, Guus Hiddink është tërhequr nga gara për të drejtuar Bregun e Fildishtë në Kampionatin botëror në qershor. Hiddink ka kontratë me Rusinë deri më 30 qershor, ndërsa ka nënshkruar marrëveshje për ta udhëhequr Turqinë nga gushti i këtij viti. Ai ka thënë se d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.726Z

Jordania anekson Bregun Perëndimor?

Udhëheqësi i lartë i Organizatës për Çlirimin e Palestinës (PLO), Farouk Kaddoumi, ka përkrahur propozimin e ri, sipas të cilit Jordania do t’ia bashkëngjiste territorit të saj Bregun Perëndimor, njoftoi gazeta izraelite ‘Jerusalem Post’.Sipas gazetës, njëri prej themelu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.306Z

Protesta në Bregun Perëndimor

Ushtarë izraelitë janë përleshur me protestues palestinezë në kufirin ndarës që është ndërtruar në Bregun Perëndimor të pushtuar. Protestuesit u përpoqën të vënë në skenë përballë barrikadës një ceremoni martesore, që u kompetua me një nuse që kishte veshur një fustan t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.482Z

Dhuna ne Bregun Perendimor

Vendosja e disa barrierave metalike dhe mureve ndarëse në Bregun Perëndimor po shkakton ende protesta në Lindjen e Mesme. Të premten një palestinez u vra. Sipas protestuesve forcat izraelite e goditën në kokë me një bombulë gazi, ndërsa aut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.841Z

Vritet nje palestinez ne Bregun Perendimor

Palestine 2 janar 2011 - Vritet nje palestinez ne Bregun Perendimor. Zyrtaret izraelite dhe palestineze thane se nje i ri palestinez eshte vrare sot ne nje postbllok ne Bregun Perendimor. Gjysmehena e Kuqe palestineze tha se Mohamed Daragme i cili ishte ne te njezetat u qellua per vdekje ne ve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama