Rezultate te kerkimit per termin: +Brenda +Imagjinoni

Meta: total 956 / total_found 956 / time 0.005 / keyword[0] brenda / docs[0] 193270 / hits[0] 287335 / keyword[1] imagjinoni / docs[1] 2858 / hits[1] 3172 /
Djegia e mandateve, Salianji pro Bashës: Është e vetmja rrugë!
  • 2019-02-17

Djegia e mandateve, Salianji pro Bashës: Është e vetmja rrugë!

Pavarësisht se marrëdhëniet e tyre kanë qenë të ftohta, duket se protesta e djeshme i ka bashkuar në një qëllim: në djegien e mandateve. Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji mbështet propozimin e kryetarit të Partisë, Lulzim Basha, i cili ka paralajmëruar se do ti propozojë

Turisti francez i 1938-ës mahnitet nga Shqipëria: Më thanë se ishte e rrezikshme
  • 2019-02-07

Turisti francez i 1938-ës mahnitet nga Shqipëria: Më thanë se ishte e rrezikshme

Revista franceze LEscargot : campeurs du Touring-club de France ka botuar, në muajin dhjetor të vitit 1938 eksperencën e një shtetasi francez në kampingun e Mbretit Zog. Fillimisht francezi niset me frikë drejt Shqipërisë, pasi i kishin thënë se është një vend i rrezikshëm. Pas ardhje

No Pic available
  • 2018-10-29

CR7 rrëfen për herë të parë arsyen e vërtetë të largimit nga Reali

Cristiano Ronaldo rrëfehet në 360 gradë. Në një intervistë ekskluzive për revistën franceze France Football që është edhe krijuesja e Topit të Artë, ylli portugez ka treguar për herë të parë arsyet e largimit të tij nga Reali i Madridit. Fajtori kryesor i largimit të CR7-ës nga L

Dashuria, 5 sekrete që duhet të dini rreth martesës
  • 2018-10-24

Dashuria, 5 sekrete që duhet të dini rreth martesës

Derisa vdekja të na ndajë: sigurisht, por martesa nuk është një shaka dhe për këtë ju gjithashtu duhet të dini edhe diçka që jo të gjithë e thonë Le të themi: martesa nuk është fushë me lule. Kurorëzimi i një historie dashurie nuk është fundi i lumtur, por një fillim i ri, i c

Harnaam Kaur, vajza me mjekër: Ëndrra imë është të bëhen nënë!
  • 2018-09-29

Harnaam Kaur, vajza me mjekër: Ëndrra imë është të bëhen nënë!

Më parë e urreja veten time, sot më jep forcën për të luftuar bullizmin dhe diskriminimet Ajo e kaloi fëmijërinë e saj duke luftuar kundër bullizmit. Dhe kundër trupit të saj, të cilin e konsideron shkakun e të gjitha vuajtjeve të saj. Në moshën 12-vjeçare ajo u diagnostikua me sin

Harnaam Kaur, vajza me mjekër: Ëndrra imë është të bëhem nënë!
  • 2018-09-29

Harnaam Kaur, vajza me mjekër: Ëndrra imë është të bëhem nënë!

Më parë e urreja veten time, sot më jep forcën për të luftuar bullizmin dhe diskriminimet Ajo e kaloi fëmijërinë e saj duke luftuar kundër bullizmit. Dhe kundër trupit të saj, të cilin e konsideron shkakun e të gjitha vuajtjeve të saj. Në moshën 12-vjeçare ajo u diagnostikua me sin

NË KËRKIM TË GJIGANTËVE TË SHPRESËS
  • 2018-08-14

NË KËRKIM TË GJIGANTËVE TË SHPRESËS

*Nga Renato CIVILI Nëse kam qenë në gjendje të shoh më lartë, është për shkak se kam qëndruar mbi shpatulla të gjigantëve Isaac Neëton. Imagjinoni sikur çdo i ri që ëndërron për të ardhmen, të ketë gjigantë pranë tij, shembujt e tij personalë të suksesit. Të jenë mentorët