Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshm

Meta: total 595 / total_found 595 / time 0.000 / keyword[0] brendshm / docs[0] 595 / hits[0] 805 /
No Pic available
  • 2017-05-01

Bojkoti i zgjedhjeve, Mediu: Basha duhet të bëjë një analizë të thellë

Aleati kryesor Partisë Demokratike, Fatmir Mediu  u shpreh se në këtë situatë ku ka arritur ngërçi politikë dhe mungesa e dialogut, zërat kundër e detyrojnë PD të bëj një analizë të brendshmë për të ardhmen e partisë dhe të Shqipërisë. I ftuar në Intervistën e Mbremjes

No Pic available
  • 2017-05-01

Bojkoti i zgjedhjeve, Mediu: PD duhet të bëjë një analizë të thellë

Aleati kryesor Partisë Demokratike, Fatmir Mediu  u shpreh se në këtë situatë ku ka arritur ngërçi politikë dhe mungesa e dialogut, zërat kundër e detyrojnë PD të bëjë një analizë të brendshmë për të ardhmen e partisë dhe të Shqipërisë. I ftuar në Intervistën e Mbremje

BOOM: Policia gjobit makinat në QSUT edhe pse paguajnë për hyrjen
  • 2017-02-23

BOOM: Policia gjobit makinat në QSUT edhe pse paguajnë për hyrjen

Në ambientet e QSUT duhet të keni kujdes kur parkoni, pasi edhe pse keni paguar 1 mijë lekë për hyrjen policia mund tju gjobisë. Nga një vëzhgim i bërë nga emisioni BOOM në RTV Ora News u vu re se policia gjobit të gjitha makinat që kanë hyrë në këto ambiente. Ankesat e qytetarëve

Nga ligësia e Hoxhës tek ligësia e Berishës, historia politike e Shqipërisë
  • 2016-12-11

Nga ligësia e Hoxhës tek ligësia e Berishës, historia politike e Shqipërisë

Nga Spartak Ngjela l.Vetingu erdhi: ikin edhe gjyqtarët, edhe pushtetarët, por pyetja që mbetet është kjo – kur do të ikë injoranca dhe sëmundja nga drejtimi i këtij vendi? A e ka Reforma në përmbajtje këtë? Por, duhet theksuar ndërkaq se ka një lidhje të brendshmë midis s

No Pic available
  • 2016-11-17

Droga përplas në Kuvend ministrin Tahiri dhe Palokën

Kultivimi i drogës në Shqipëri ka sjellë sërish përplasje në Kuvend mes ministrit të Brendshmë Sajmir Tahiri dhe kreut të grupit parlamentar Edi Paloka. Ky i fundit akuzoi ministrin si të përfshirë në trafik droge dhe duke iu referuar mediave të huaja tha se në Shqipëri fshihen traf

No Pic available
  • 2016-11-03

Një javë nga arratisja e shqiptarëve, sistemi i kamerave jashtë përdorimit

Ka kaluar plot një javë nga arratisja nga burgu i Rebibias në Romë i 3 të shtetasve shqiptarë: – Tesi Basho, i lindur më 9.9.1981 në Shqipëri, me dënim të përjetshëm; -Ilir Pere, lindur më 22.7.1976 në Shqipëri me masë përfundimtare dënimi më vitin 2041; -Mikel Hasanbelli,

No Pic available
  • 2016-10-31

Risitë e ligjit të menaxhimit të integruar të Mbetjeve, a po ndahen dhe riciklohen realisht mbetjet tona?

Importi i mbetjeve për riciklim një domosdoshmëri! Prof. Dr. Kledi Xhaxhiu* Ligji i menaxhimit të integruar mbetjeve në vendin tonë është politizuar në mënyrë të tejskajshme, dhe në këtë mënyrë pakkush është informuar saktë se çfarë përmban ai, cilët janë amendimet e bëra n