Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshm +Amerikan

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.202Z

ICITAP dhuron pajisje për Policinë e Shtetit

Nprmjet programit ICITAP qeveria amerikane i ka dhuruar Policis s Shtetit pajisje logjistike pr Qendrn e Formimit Policor n Tiran. Ky donacion prfshin 15 monitor televiziv si dhe 15 kompiutera, q do t'i shrbejn korpusit msimor t konferencave trainuese. N kt ceremoni morn pjes Ambasadori amerikan Joh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.742Z

Euro, niveli më i ulët i këmbimit në 4 vjet

Monedha e prbashkt europiane ka shnuar nivelin m t ult t kmbimit kundrejt dollarit amerikan n 4 vjet. Euro u kmbye me 1.22 dollar nga 1.23 q ishte nj dit m par. Sipas ekspertve, shkak pr kt situat sht dobsia ekonomike e Eurozons. Edhe se vendet kan injektuar sasi t mdha parash n ekonomi, nevojiten m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.770Z

Irani, armik me OJQ-të perëndimore

Irani shtrin akuzat kundr perndimit dhe tek organizata e rrjete t njohura. Qeveria islamike ka akuzuar disa organizata ndrkombtare pr prfshirje n nj “luft t but” n Iran si dhe pr rolin e luajtur n trazirat pas zgjedhore. Ministria e Inteligjencs ka shpallur emrat e afro 60 mediave dhe or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.271Z

Krizë edhe në Portugali

Sa vijn e shtohen problemet pr zonn euro. Pas problemeve me Greqin, me nj rritje t defiitit buxhetor po prballet edhe Portugalia. Ekspertt thon se kto jan shenjat e para q tregojn se kriza greke do t prek me rradh t gjitha ekonomit e dobta t eurozons. Pritet q n mbledhjen e nesrme, Parlamenti t mira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.323Z

Basha prezanton punën e Shqipërisë kundër trafikut njerëzor

Shqipria kaprpjekje t medha n luftn kundr trafikimit t qenieve njerzore duke koordinuar aspektin penal t hetimit t trafikimit dhe vnien para drejtsis s trafikantve, me aspektin social n drejtim t mbrojtjes, asistimit dhe riintegrimit t viktimave t trafikimit. Ky ishte qendrim q paraqiti Ministri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Nishani: N zgjedhjet e 2009-s me karta identiteti

Ministri i Brendshm, Bujar Nishani,ka garantuar shqiptart se n zgjedhjet e vitit 2009 do t shkohet me karta identiteti. Duke e vlersuar kt si nj ndr projektet kryesore t qeveris Berisha, zoti Nishani u shpreh se ndihet i sigurt pr realizimin e tij duke vlersuar gjithashtu edhe punn e ekspertve q kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.930Z

Rusia, embargo për drithin deri në dhjetor

Eksportet jan ndalur deri n fund t vitit, pr shkak t shkatrrimit t siprfaqeve t mbjella Rusia, q sht nj prej eksportuesve m t mdhenj t grurit n bot, ndaloi eksportet e drithit, duke filluar me ditn e diel. Eksportet jan ndalur deri n fund t vitit, pr shkak t shkatrrimit t siprfaqeve t mbjella nga zj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama