Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshm +Saimir +Tahiri

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.499Z

Policia Gjyqësore, miratohet drafti pa votat e PS-së

Mazhoranca dhe opozita kan debatuar gjat pr organizimin dhe funksionimin e Policis Gjyqsore. Ministri i Brendshm, Lulzim Basha, deklaroi se ky ligj ka mbshtetjen e plot t ndrkombtarve, ndrsa kritikoi qndrimet e opozits. "Ky ligj vjen si konsensus i prokuroris me Ministrin e Brend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.956Z

Gjyqtarët bëhen bashkë mbrojnë Aliajn: Qeveria po na cënon pavarësinë

Gjyqtarët e Gjykatës së Tiranës por dhe Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë kanë dalë në mbrojtje të gjyqtarit Arjan Aliaj duke i quajtur të preprecentë por dhe presion deklaratat e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe më pas të kryeministrit Edi Rama. Kreu i qeverisë me numrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.123Z

Gjyqtarët bëhen bashkë mbrojnë Aliajn: Qeveria po na cenon pavarësinë

Gjyqtarët e Gjykatës së Tiranës por dhe Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë kanë dalë në mbrojtje të gjyqtarit Arjan Aliaj duke i quajtur të preprecentë por dhe presion deklaratat e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe më pas të kryeministrit Edi Rama. Kreu i qeverisë me numrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.341Z

Ministri mbron drejtësinë e korruptuar nga sulmet e qeverisë

Edhe pse Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian e konsiderojnë thellësisht të korruptuar dhe të paaaftë sistemin e drejtësisë në Shqipëri, ministri i Drejtësisë Ylli Manjani kritikoi indirekt akuzat publike të kryeministrit Edi Rama dhe kolegut të tij të ministrisë së brendshm Sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.124Z

Gjykata e Tiranës i përgjigjet Tahirit e Ramës: Po denigroni një gjyqtar të ndershëm, doni të na frikësoni

Gjykata e Tiranës ka reaguar pas akuzave të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe kryeministrit Edi Rama, për gjyqtarin Arjan Aliaj. Sipas Gjykatës së Tiranës, po kërkohet që të denigrohet një gjyqtar i ndershëm, që pavarësisht shkeljeve, është rikthyer në detyrë pas një ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.085Z

Çështja “Doshi”, nis pyetja e zyrtarëve të Policisë

Nga radhët e zyrtarëve të Policisë që do të pyeten në lidhje me çështjen "Doshi", zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, iu përgjigj i pari kërkesës së Prokuro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.401Z

Gjykata e Tiranës reagon për sulmin e Tahirit ndaj Aliajt: Doni ta frikësoni

Gjykata e Tiranës ka bërë një reagim publik lidhur me sulmin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në reagim akuzat ndaj gjyqtarit Arjan Aliaj konsiderohen nga gjykata si cenim të pavarësisë.Aliaj për të cilin Tahiri tha se ka pasur vendim për pushim nga detyra për korrupsion dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama