Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshem

Total: 9117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.698Z

Vendoret per auditin e brendshem

Per te rritur cilesine e punes se auditit te brendshemne baze te ndryshimeve te ligjit per auditin e brendshem ministria e Financave ka organizuar nje takim me specialistet e sektoreve financiare te njesite vendore te qarkut te Shkodres.Per shefin e drejtorise se pergjithshme te auditit ne Ministrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.378Z

Kercenohet Ministri i Brendshem Tahiri

brbrKercenohet Ministri i Brendshem Saimir Tahiri Burime prane Vizion Plus thane se rreth 10 dite me pare ne numrin personal te ministrit eshte derguar nje mesazh kercenues Nuk ka shume detaje mbi permbajtjen e tekstit por hetuesit dyshojne se mund te jete derguar nga ndonje pjesetar i familjes Gju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.883Z

Rumani, jep doreheqjen ministri i Brendshem

Ministri i Brendshem rumun, Gabriel Oprea dha doreheqjen pas tre jave formimi te qeverise, pasi partia e tij kerkoi qe te largohej. “Nuk dua te krijoj tensione qe do te sillnin probleme ne funksionimin e koalicionit te qeverise dhe per kete po jap doreheqjen nga posti i ministrit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.021Z

Paloka akuza Ministrit te Brendshem Tahiri

brbrOpozita ka sulmuar ashper Ministrin e Brendshem Sajmir Tahiri qe sipas saj po u ben presion Prokurorise dhe medias Kreu i grupit parlamentar te PD Edi Paloka tha se Tahiri miku i Emiljano Shullazit ka lidhje me krimin e organizuar e po ashtu dyshohet edhe per mbeshtetje te narkotrafikanteve Nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.079Z

Rektorati-privateve: Publikoni stafin e brendshem

Rektorati i Universitetit te Tiranes ka mbledhur dje ne nje takim shefat e departamenteve ne dekanatet e UT-se. Qellimi i mbledhjes ka qene lidhur me sqarimet dhe detajet e urdhrit te leshuar pak kohe me pare nga Rektorati i UT-se per dypunesimin. Ne kete mbledhje jane sqaruar edhe nje h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.350Z

Flamur Noka minister i Brendshem

Kryeministri Sali Berisha ka mbyllur rrethin e ndryshimeve ne qeveri, të nisura një ditë më pare nga Ilir Meta me levizjen e tre ministrave të LSI. Pas dekretimit te doreheqjes se Bujar Nishanit, Top Channel ka mesuar nga burime te besueshme se kryeministri Sali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.211Z

Perkthehet ritmi i brendshem

Kur shqyrtojme perkthime te letersise artistike ne te shumten e rasteve perqendrohemi te saktesia e bartjes se kuptimeve. Vec kesaj vleresojme edhe komponente te tilla si pasurine e gjuhes shqipe arsenalin e perkthyesit ne fjale te rralla te vjetra ose edhe neologjizmat e krijuara prej tij. Ne keto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama