Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshm +Thomas

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] brendshm / docs[0] 607 / hits[0] 823 / keyword[1] thomas / docs[1] 4248 / hits[1] 5586 /
Gjermani, kontrolle kundër islamistëve të dyshuar si terroristë
  • 2017-12-15

Gjermani, kontrolle kundër islamistëve të dyshuar si terroristë

Pjestar t njsive speciale dhe 130 polic kontrolluan n Berlin dhe n landin Saksoni-Anhalt banesat e islamistve t dyshuar. Hetimet, sipas t dhnave t Prokuroris s Prgjithshme t Berlinit drejtoheshin kundr katr t akuzuarve n moshn 18 dhe 21 vje. Ata akuzohen pr antarsi n milict e terrorit IS dhe prgatit

BE do të ndalojë `eksportin e terrorit` në Siri
  • 2014-12-07

BE do të ndalojë `eksportin e terrorit` në Siri

Gjithnjë e më shumë të rinj radikalë nga Europa i bashkohen organizatës terroriste IS. Ministrat e brendshëm Europianë duan t`u ndalojnë udhëtimin dhe t'i dënojnë më ashpër kur kthehen. Ministrat e brendshmë të BE vlerësojnë se rreth 3000 europianë luftojnë deri tani për ushtr

Dënime për të gjithë ata që duan t’i bashkohen ISIS
  • 2014-12-06

Dënime për të gjithë ata që duan t’i bashkohen ISIS

“Deutsche Welle” thotë se gjithnjë e më shumë të rinj radikalë nga Europa i bashkohen organizatës terroriste IS. Sipas saj ministrat e brendshëm Europianë duan t’u ndalojnë udhëtimin dhe t’i dënojnë më ashp

Jeta sekrete e Emily Dickinson
  • 2011-04-04

Jeta sekrete e Emily Dickinson

Poezitë e saj ishin të qeta dhe ajo jetonte duke shkruar poema që kurrë nuk do të vetëtitin, thernin dhe demoralizonin. Por nga ana tjetër ajo ishte një shpirt që zjarrmonte në dashuritë e saj, shpesh të fshehta Nga Blerina Goce më 04 prill 2011 në ora 13:01 Se si mund të ketë qen

No Pic available
  • 2011-03-29

Emily Dickinson Jeta sekrete e Emily Dickinson

29/03/2011  Poezitë e saj ishin të qeta dhe ajo jetonte duke shkruar poema që kurrë nuk do të vetëtitin, thernin dhe demoralizonin. Por nga ana tjetër ajo ishte një shpirt që zjarrmonte në dashuritë e saj, shpesh të fshehta. Se si mund të ketë qenë Emily Dickinson “e vërt

Ndërrimi i viteve, vendet e pasura shtojnë masat e sigurisë
  • 2010-01-04

Ndërrimi i viteve, vendet e pasura shtojnë masat e sigurisë

Vendet m t industrializuara presin ndrrimin e viteve m masa t shtuara sigurie. N Shtetet e Bashkuara t gjith pasagjert do ti nnshtrohen skanerit por trupin pas sulmit t dshtuar m 25 dhjetor e masat e siguris jan rritur gjithashtu n metro e sheshet kryesore t Nju Jorkut, Uashingtonit e m gjer. Edhe n

No Pic available
  • 2009-12-02

BE i raporton Ameriks

Ministrat e Brendshm t Bashkimit Evropian miratuan marrveshjen e diskutueshme pr transmetimin e t dhnave bankare evropiane n Shtetet e Bashkuara t Ameriks. Kjo msohet nga qarqet diplomatike n Bruksel. Ministri i Brendshm gjerman, Thomas de Maizire, ashtu si dhe kolegt e tij nga Austria, Hungaria d