Rezultate te kerkimit per termin: +Brengat

Meta: total 417 / total_found 417 / time 0.000 / keyword[0] brengat / docs[0] 417 / hits[0] 454 /
No Pic available
  • 2016-12-30

Rrëfimi i Bashës për familjen: Si refuzova OKB-në për tu kthyer në Shqipëri dhe pasioni për volejbollin

Familja, hobet dhe politika, tre çështjet për të cilat kryedemokrati Lulzim Basha ka folur sot pa doreza. Basha i është përgjigjur edhe akuzave për jetesën e tij në Holandë por ka theksuar se natën e ndërrimit të viteve do e kalojë në Shqipëri bashkë me familjen. Ai ka folur edhe

INTERVISTA/ Basha: Si refuzova OKB-në dhe Hagën për tu kthyer në Shqipëri. Oferta e Berishës më bindi!
  • 2016-12-30

INTERVISTA/ Basha: Si refuzova OKB-në dhe Hagën për tu kthyer në Shqipëri. Oferta e Berishës më bindi!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, tregon arsyet se përse u kthye në Shqipëri, kur punonte te UMNIK-u në Kosovë. Basha ka rrëfyer se para se të kthehej në Shqipëri, kishte dy oferta të tjera pune. Një në Hagë dhe një në OKB në Nju Jork, por oferta e Berishës sipas tij e bindi të kthe

Ulqini, një histori e vjetër ilire
  • 2016-10-18

Ulqini, një histori e vjetër ilire

Nga Pëllumb Gorica Të prekësh Ulqinin Në çdo udhëtim të përshkruar është bërë zakon të prekim copëza përjetimesh të gjalla për natyrën, historinë e vendeve, dhe kulturën e tyre të lashtë. Dendësia e përshtypjeve, është aq e madhe sa nuk di çfarë të shkruash më parë. K

Veseli: Investimi në dije është faktori më i rëndësishëm që nxitë zhvillimin ekonomik të shtetit tonë
  • 2016-09-08

Veseli: Investimi në dije është faktori më i rëndësishëm që nxitë zhvillimin ekonomik të shtetit tonë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, në ditën ndërkombëtare të shkrim-leximit, vizitoi Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, "Pjetër Bogdani". Gjatë vizitës në ambientet e sallave të leximit, kryeparlamentari Veseli takoi studentët dhe bashkëbisedoi me ta

atDheu i Podrimjes
  • 2016-07-24

atDheu i Podrimjes

Ali Podrimja, poeti që sfidoi genocidin mbi shqiptarët, u nda nga jeta më 22 korrik në Lodë të Francës; në homazh risjellim librin e luftës së fundit në Kosovë, si dëshmi për atë që ndodhi në Gadishullin Ilirik, në mbyllje të mijëvjeçarit të dytë, në përballjen me të keqen

Presidenti Nishani çmon bartësit e polifonisë labe: Këtij xhevahiri të çmuar e fort të rrallë, thesar i kulturës sonë folklorike
  • 2016-07-13

Presidenti Nishani çmon bartësit e polifonisë labe: Këtij xhevahiri të çmuar e fort të rrallë, thesar i kulturës sonë folklorike

13 korrik 2016 Kreu i Shtetit, Bujar Nishani çmoi sot gjatë një ceremonie të veçantë të zhvilluar në mjediset e Institucionit të Presidentit bartësit e polifonisë labe. Në praninë e Kryetarit i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Leskaj, Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Baba Edmond B

SBASHK-u dërgoi 410 pushues në bregdetin shqiptar
  • 2016-06-21

SBASHK-u dërgoi 410 pushues në bregdetin shqiptar

Janë nisur me 8 autobusë 410 anëtarë të SBASHK-ut nga gjithë komunat e Kosovës dhe Universiteti për të kaluar 5 ditë pushimi në bregdetin shqiptar. Më shumë se pushimi në plazhin e Durrësit, këta punëtorë të arsimit i gëzon fakti se u është dhënë rasti që të bashkëbisedoj