Rezultate te kerkimit per termin: +Brengat

Meta: total 422 / total_found 422 / time 0.000 / keyword[0] brengat / docs[0] 422 / hits[0] 460 /
No Pic available
  • 2017-06-04

Nga Linda Rama/ Ne gratë, kemi në dorë ti japim formë të ardhmes!

Miqve që vizitojnë për herë të parë Shqipërinë, dëshiroj tiu them se gjendeni në një vend, ku siç thote im shoq, nuk duhet ardhur asnjëherë po ku nëse vjen, asnjëherë nuk ndodh të mos duash të kthehesh. Kujt prej jush, nuk i ndodhi që ta gjente këtë vend krejt të ndryshëm nga

No Pic available
  • 2017-06-01

GRUAJA, VIKTIMË E LUFTËS NË KOSOVË

Nga Kosovare KRASNIQI   (Shefkije Islamaj Mos më thuaj se më ke parë ëndërr) Në letërsinë shqipe, si në poezi ashtu edhe në gjinitë e tjera letrare, jo rrallë, gruaja është personazhi që zë vendin kryesor. Në të shumtën e rasteve në letërsinë tonë, ajo është personazh i vik

Mesazhi i Linda Halimit pas skualifikimit nga Eurovision
  • 2017-05-10

Mesazhi i Linda Halimit pas skualifikimit nga Eurovision

Ishte një performacë që ndezi skenën e Eurovisionit, por megjithatë nuk shkoi dot në finale. Me gjithë vlerësimet për zërin, për seriozitetin dhe sidomos për notat e larta që Linda i arriti pa vështirësi, Europa tregoi edhe një herë tjetër se jo të gjithë ata që këndojnë mirë

No Pic available
  • 2017-04-26

Nga se shkaktohet bullizmi dhe si mund të parandalohet?

Miron Çako Bullizmi si fenomen shoqëror po bëhet gjithnjë e më shqetësues, jo vetëm për fëmijët, por dhe për prindërit për komunitetin, sepse fëmijët që preken nga bullizmi, janë reflektimi i të sotmes dhe përcaktues i të nesërmes në shoqëri. Çfarë do të thotë bullizëm? B

Frederik Rreshpja, i mallkuari  me art
  • 2017-02-17

Frederik Rreshpja, i mallkuari me art

Në 17 shkurt të këtij viti mbushen njëmbëdhjetë vjet nga largimi prej kësaj bote i poetit të klasit të parë, Frederik Reshpja. Kushdo që ka lexuar lirikat e tij të trishtuara dhe është magjepsur prej fjalës poetike plot finesë e ndjeshmëri, nuk mund të mos ketë ndërmendur një ç

No Pic available
  • 2016-12-30

Rrëfimi i Bashës për familjen: Si refuzova OKB-në për tu kthyer në Shqipëri dhe pasioni për volejbollin

Familja, hobet dhe politika, tre çështjet për të cilat kryedemokrati Lulzim Basha ka folur sot pa doreza. Basha i është përgjigjur edhe akuzave për jetesën e tij në Holandë por ka theksuar se natën e ndërrimit të viteve do e kalojë në Shqipëri bashkë me familjen. Ai ka folur edhe

INTERVISTA/ Basha: Si refuzova OKB-në dhe Hagën për tu kthyer në Shqipëri. Oferta e Berishës më bindi!
  • 2016-12-30

INTERVISTA/ Basha: Si refuzova OKB-në dhe Hagën për tu kthyer në Shqipëri. Oferta e Berishës më bindi!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, tregon arsyet se përse u kthye në Shqipëri, kur punonte te UMNIK-u në Kosovë. Basha ka rrëfyer se para se të kthehej në Shqipëri, kishte dy oferta të tjera pune. Një në Hagë dhe një në OKB në Nju Jork, por oferta e Berishës sipas tij e bindi të kthe