Rezultate te kerkimit per termin: +Breshias

Meta: total 346 / total_found 346 / time 0.000 / keyword[0] breshias / docs[0] 346 / hits[0] 434 /
No Pic available
  • 2017-05-31

Itali, 39-vjeçari shqiptar vdes përpara kolegëve

Një 39-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen aksidentalisht në punë në Breshia të Italisë. Mediat vendase shkruajnë se shqiptari ka ndërruar jetë papritur pas një sëmundjeje të papritur (me gjasë sulm në zemër), teksa punonte në një fabrikë të quajtur Sider. Burri banonte në Darfo t

No Pic available
  • 2017-02-28

Vogëlushja shqiptare vdes në spitalin italian, 22 persona nën hetim

Plot 22 persona, përfshirë mjekë, pediatër, neurologë dhe infermierë janë vënën nën hetim nga prokuroria në Breshia të Italisë për vdekjen e një vajze 4 vjeçare, e cila u godit nga meningjiti i pneumokokut, formë jo ngjitëse por potencialisht vdekjeprurëse. Vajza me origjinë shqi

No Pic available
  • 2017-02-10

Arrestohen 3 biznesmenë shqiptarë në Itali, u sekuestrohet pasuria 13 mln euro

Tre sipërmarrës shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane. Ata janë vëllezërit Gëzim, Isuf e Sajmir Sallaku ku policia e qytetit të Breshias u ka sekuestruar pasurinë e tyre me një vlerë prej 13 milionë euro. Akuza ndaj vëllezërve Sallaku është evazioni fiskal duke iu s

No Pic available
  • 2017-02-09

Itali, arrestohen 3 vëllezër shqiptarë, i sekuestrohen 13 mln euro pasuri

Policia italiane e qytetit të Breshias ka ekzekutuar sot operacionin “Laguna 2” i cili ka çuar në arrestimin e 3 sipërmarrësve shqiptarë, vëllezërit Gëzim, Isuf e Sajmir Sallaku si dhe ka sekuestruar pasurinë e tyre me një vlerë prej 13 milionë euro. Akuza ndaj vëllezërve

No Pic available
  • 2017-02-01

Shkoi të takonte babain në burg, shqiptari arrestohet 2 herë gabimisht

Një i ri shqiptar është arrestuar dy herë gabimisht në Bari të Italisë dhe në Greqi. Sipas mediave italiane Klevis Bregu 22 vjeç mbërriti disa ditë më parë në Bari nga Shqipëria për të vizituar babain e tij, i cili ndodhet në burg për trafik droge. 22-vjeçari shqiptar është nda

No Pic available
  • 2017-01-07

Xhihadisti shqiptar Alban Elezi lidhje me Al Baghdadin

E përditshmja italiane “Corriere della Sera” sjell sot informacionin mbi lidhjen e shqiptarit Alban Haki Elezi 38 vjeç, i arrestuar dhe i dëbuar nga territori italian me akuzën e përhapjes së propagandes së ISIS e rekrutimit me qëllim terrorizmin me kreun e Kalifatit të Shtetit

No Pic available
  • 2016-11-28

Dhunuan dhe grabitën argjendarin e moshuar italian, arrestohen shqiptarët

Dy shqiptarë u arrestuan nga policia italiane pasi akuzohen se kanë dhunuar një argjendar 70 vjeçar, duke e grabitur më pas atë. Ngjarja ndodhi më 13 shtator të vitit të kaluar, ndërsa policia e Breshias ka mundur të arrestojë sot (28 nëntor) dy shqiptarë, 23 dhe 24 vjeç, të dy të l