Rezultate te kerkimit per termin: +Brexit

Total: 1035
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.533Z

Edhe ne paguajmë Brexit

Ekspertët vlerësojnë se dalja e Britanisë nga Bashkimi Europian krijon një situatë të re pasigurie për ekonominë e Eurozonës. Ekspertët vlerësojnë se dalja e Britanisë nga Bashkimi Europian krijon një situatë të re pasigurie për ekonominë e Eurozonës. Sigurisht që e bën më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.437Z

FOTOT/ Humor shqiptar me Brexit

Brexit ka tronditur mbarë Europën dhe ka pasur reagime të shumta edhe në Shqipëri. Por në rrjet e kanë parë në një tjetër prizëm.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.121Z

Sondazhi: Britanikët pro fenomenit Brexit

Votuesit e rinj do të jenë faktori vendimtar i referendumit të organizuar për qëndrimin e Britanisë së Madhe në Bashkimin Evropian (BE), referuar një sondazhi të publikuar sot, në të cilën mbështetësit e fenomenit "Brexit" (British exit) mund të paraqesin triumfin e kësaj teze. Sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.100Z

BREXIT DO TI KUSHTONTE SHTRENJTË GJERMANISË

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja dhe shtetet e saj dalin me humbje nga një Brexit-i i menjëhershëm. Por ka edhe ca që përfitojnë. Gjermania do të vuante nga pasojat e një Brexit-i të pakontrolluar. Prodhimi i bren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.503Z

Brexit në Gjykatë

Gjykata e Lartë britanike ka nisur shqyrtimin e çështjes ligjore Brexit, për të përcaktuar nëse qeveria mund të nisë procesin për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, pa marrë aprovimin e parlamentit. Protestues nga të dyja kampet u mblodhën para Sheshit të Parlamentit, ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.298Z

Brexit dhe mbreti Canute

Legjendat i kanë mësuar britanikët deri më tani se si liderët duhet ti shërbejnë njerëzve dhe jo pushtetit të tyre. Bashkimi Europian ka mundësinë të reformohet dhe të rifitojë vlerësimin e Mbretërisë së Bashkuar ose të injorojë mesazhin e referendumit duke ccuar drejt shpërb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.553Z

Parlamenti britanik voton BREXIT

brbrParlamenti britanik ka votuar ne shumice per te autorizuar kryeministren Tereza Mei te nise negociatat per BREXIT 498 ligjvenes votuan pro kerkeses per nisjen e shkeputjes nga Bashkimi Europian ndersa 114 ishin kunder Ligji tani duhet te miratohet ne vecanti ne dhomen e komuneve dhe ate te lord

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama