Rezultate te kerkimit per termin: +Brexitin

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.000 / keyword[0] brexitin / docs[0] 32 / hits[0] 46 /
Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit  Britania largohet më 31 tetor
  • 2019-04-11

Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit Britania largohet më 31 tetor

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian u pajtuan ti japin kryeministres Theresa May një afat të ri deri më 31 tetor për zbatimin e Brexit, katër muaj më shumë sesa ajo kishte kërkuar. Vendimi u mor në takimin e lartë të Bashkimit Evropian pas një diskutimi të gjatë me dyer të mbyllura, p

Gjermani, May dhe Merkel përplasen për Brexit-in
  • 2019-04-10

Gjermani, May dhe Merkel përplasen për Brexit-in

Kryeministrja britanike, Theresa May, e njoftoi kancelaren gjermane, Angela Merkel, lidhur me veprimet që po ndërmirren për të sjellë një përfundim të suksesshëm të procesit të Brexitit. May ndodhet në Gjermani si pjesë e përpjekjes së saj të fuqishme për të siguruar një shtyrje t

Britania nuk do ta shtyjë Brexitin pas 30 qershorit
  • 2019-03-20

Britania nuk do ta shtyjë Brexitin pas 30 qershorit

Kryeministrja britanike, Theresa May, i ka nisur një kërkesë zyrtare presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk për shtyrje të Brexitit, proces i cili ishte planifikuar të fillonte më 29 mars. Kryeministrja u ka thënë ligjvënsve britanikë se ajo nuk është e përgatitur për të sh

BREXIT, SHPËTIM NË MINUTËN E FUNDIT?
  • 2019-03-12

BREXIT, SHPËTIM NË MINUTËN E FUNDIT?

Theresa May takoi të hënën në mbrëmje (12.03) në Strasburg kreun e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Të dyja palët bënë fjalë për sukses në fund të takimit. Theresa May bëri fjalë për “ndryshime të rëndësishme të marrëveshjes së daljes nga BE”, kurse kre

No Pic available
  • 2019-01-06

Brexit votohet në janar, dorëzohet May: Një JO na çon në referendum të ri

Theresa May ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar do të përballet me një “terren të paeksploruar” nëse Parlamenti hedh poshtë marrëveshjen e saj të Brexit me Bashkimin Europian, që pritet të votohet më 14 ose 15 janar, ndërsa vetë kryeministrja është zotuar të dyfis

Vota e deputetëve, May: Çon Britaninë në zgjedhje ose skemi Brexit fare!
  • 2018-12-09

Vota e deputetëve, May: Çon Britaninë në zgjedhje ose skemi Brexit fare!

Britania mund të zhytet në ujëra të paeksploruar nëse ligjvënësit refuzojnë marrëveshjen e Brexit. Kështu ka paralajmëruar kryeministrja britanike, Theresa May, e cila e ka negociuar këtë marrëveshje. Në një intervistë për DailyMail, May ka thënë se refuzimi i propozimeve të saj

ÇFARË PARASHIKON BREXIT-I?
  • 2018-11-25

ÇFARË PARASHIKON BREXIT-I?

Marrëveshja për ndarjen mes Beritanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian parashikon një fazë kalimtare deri në fund të vitit 2020. Gjatë kësaj periudhe Britania e Madhe do të ketë qasje në tregun e brendshëm të BE dhe nuk do të ketë dogana shtesë. Marrëveshja rregullon edhe të drej