Rezultate te kerkimit per termin: +Bri

Meta: total 1000 / total_found 1686 / time 0.000 / keyword[0] bri / docs[0] 1686 / hits[0] 2097 /
Çmendet moti në Tiranë, rrugët zbardhen nga breshëri (Foto)
  • 2019-04-11

Çmendet moti në Tiranë, rrugët zbardhen nga breshëri (Foto)

Reshjet e shiut që shoqëruan pothuajse gjithë këtë të enjte ia kanë lënë vendin në orët e vona të pasdites breshërit. #td_uid_2_5caf8f2142cd2 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-

Njeriu modern në telajot e Adrian Çenes (FOTO)
  • 2019-02-12

Njeriu modern në telajot e Adrian Çenes (FOTO)

Në portretin e burrit veshur me kapotë të zezë, vështrimin e humbur diku, mund ta dallosh përtej syzeve të mëdha në portret. E verdha në fytyrë ia nxjerr më në pah mendimet. Një tablo nuk është e bukur nëse nuk mbart mendim, nëse ti nuk vazhdon ta shohësh ende dhe pse ke kaluar m

No Pic available
  • 2019-02-08

Burrat e butë të Bernadinës

Në historinë e fotografisë shqiptare emri i Bernadina Marubit, ende nuk është artikuluar siç duhet për kontributet e saj. Në Muzeun Kombëtar Marubi, galeria e fotografive të realizuara prej saj, dallon për lirizmin që mbart. I ulur në një karrige druri, Peng Jaku duket i butë dhe pse

Mbretëresha e skenës operistike Ermonela Jaho mahnit Londrën
  • 2019-02-02

Mbretëresha e skenës operistike Ermonela Jaho mahnit Londrën

Mbretëresha e skenës operistike Ermonela Jaho mahnit Londrën. Faleminderit që ekziston. Kështu shkruan kryeministri Edi Rama, bri videos ku shfaqet sopranoja e njohur shqiptare Ermonela Jaho, në skenën e «Covent Garden» në Londër ,teksa interpreton orët e fundit të Violetës tek Travia

No Pic available
  • 2019-01-13

Laura Bush, si e humbi shokun e ngushtë n aksident

Laura Bush dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti amerikan Xhorxh Bush Ish-zonja e par e Ameriks Laura Bush, n librin e saj me kujtime, teksa tregon pr fmijrin, ndalet tek nj aksident q i mori jetn miku t saj m t mir, Majkut. Ja çfarë shkruan ajo: 6 Nntori ishte e mrkur, por at nat ne kishim dal,

A mund të fotografohet pikëllimi?
  • 2018-12-18

A mund të fotografohet pikëllimi?

Bajram  Sefaj Jo se është i panjohur, madje është i përhapur dendur gjithkah në(për) botë, fenomeni kur një vepre të dalluar artistike (kryevepre letrare, kinematografike, atyre nga lëmi arteve figurative e të tjera), dhe autorit të saj botërisht të njohur e të admiruar gjithandej,

Luljeta Lleshanaku, kandidate për Pen Amerika 2019
  • 2018-12-13

Luljeta Lleshanaku, kandidate për Pen Amerika 2019

Poetja shqiptare Luljeta Lleshanaku renditet ndër pretendentet për çmimin e madh Pen Amerika 2019. Libri i saj me poezi Negative space përkthyer nga Ani Gjika renditet bri librave të më të mirë në botën anglishfolëse në këtë gjini. Libri është botuar nga Bloodaxe dhe është një pë