Rezultate te kerkimit per termin: +Britani

Meta: total 1000 / total_found 8326 / time 0.004 / keyword[0] britani / docs[0] 8326 / hits[0] 10982 /
May arrin marrëveshjen për qeverisje me partinë e Irlandës së Veriut
  • 2017-06-26

May arrin marrëveshjen për qeverisje me partinë e Irlandës së Veriut

Partia Konservatore e Kryeministres brtanike, Theresa May, arriti një marrëveshje me Unionistët Demokratë për formimin e qeverisë së pakicës. Dhjetë deputetë të partisë nga Irlanda e Veriut do ti mbështesin Konservatorët në Parlament. Në këmbim, Irlandës do ti jepen 1 miliard sterl

No Pic available
  • 2017-06-25

PriFest sjell 3 premiera botërore

Festivali më i madh Ndërkombëtar i Filmit në Kosovë PriFest, që do të ketë edicionin e 9-të në korrik ka bërë publik programin e parë të filmave në mes gjithsej 10 programeve të ndryshme që ka ky festival. Bëhet fjalë për programin garues të filmave Middle Length (Metrazh i mes

No Pic available
  • 2017-06-23

BE thotë se oferta e Britanisë së Madhe mund të përkeqësojë situatën

Krerët europianë kanë kritikuar ofertën e Mbretërisë së Bashkuar për shtetasit e BE pas Brexit, duke pretenduar se mund të “përkeqësojë situatën” për ta. Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se plani ishte “në pritje” ndërsa kancelarja gjermane Ang

ZGJEDHJET KANË MBARUAR MË 18 MAJ, VOTIMI BËHET TË DIELËN
  • 2017-06-22

ZGJEDHJET KANË MBARUAR MË 18 MAJ, VOTIMI BËHET TË DIELËN

ARBEN MANAJ Nuk duhet të jesh Anjshtajni të kuptosh se fati i qeverisjes politike të Shqipërisë është vulosur në 5 orëshin e takimit pa dëshmitar, mes Ramës dhe Bashës më 18 Maj. Gjithçka që ka ndodhur prej atëherë e sot, e konfirmon, paradoksalisht se vota e shqiptarëve është e

No Pic available
  • 2017-06-22

May: Testet tregojnë se veshjet e blloqeve të banimit janë të djegshme

Kryeministrja britanike Theresa May është shprehur se veshja e shumë blloqeve të banimit në Britani është e djegshme. Kjo është konfirmuar në sajë të testeve të zhvilluara pas zjarrit që shpërtheu në kullën Grenfell, incident që ngriti shqetësime për sigurinë e të tilla blloqev

No Pic available
  • 2017-06-22

Britani, askush në familjen mbretërore nuk e do kurorën

Askush në Familjen Mbretërore nuk dëshiron të bëhet mbret ose mbretëreshë! Ishte ky rrëfimi i Princit Harry për një revistë amerikane, deklaratë që ka ngjallur padyshim interes. Princi 32-vjeçar foli për rolin që ai dhe vëllai i tij po luajnë në atë që ai e konsideroi si moderni

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.