Rezultate te kerkimit per termin: +Britania

Meta: total 1000 / total_found 9644 / time 0.005 / keyword[0] britania / docs[0] 9644 / hits[0] 12734 /
No Pic available
  • 2017-06-25

PriFest sjell 3 premiera botërore

Festivali më i madh Ndërkombëtar i Filmit në Kosovë PriFest, që do të ketë edicionin e 9-të në korrik ka bërë publik programin e parë të filmave në mes gjithsej 10 programeve të ndryshme që ka ky festival. Bëhet fjalë për programin garues të filmave Middle Length (Metrazh i mes

Brexit, May: Shtetasit BE-së nuk do të dëbohen menjëherë
  • 2017-06-23

Brexit, May: Shtetasit BE-së nuk do të dëbohen menjëherë

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, ka premtuar mbrëmë se shtetasit e vendeve të Bashkimit Evropian nuk do të dëbohen menjëherë nga Britania, kur ajo të largohet nga Bashkimi Evropian, në procesin e njohur si Brexit. Kjo deklaratë e saj është pritur me kënaqësi nga liderët e BE-s

Tusk: Dyert janë të hapura nëse Britania dëshiron të qëndrojë në BE
  • 2017-06-22

Tusk: Dyert janë të hapura nëse Britania dëshiron të qëndrojë në BE

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk deklaroi se ai ende shpreson që Brexit mund të ndryshohet, ndonëse bisedimet zyrtare nisin këtë javë. Zyrtari i lartë u shpreh se ishte pyetur nga miq britanikë nëse kishte ndonjë rrugë për të ndaluar daljen e Britanisë nga Bashkimi Europia

No Pic available
  • 2017-06-22

Presidenti i KE: Imagjinoj skenarin ku Britania qëndron në BE

Me vargjet e famshme të John Lennon, Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk ka pranuar se ai imagjinon një skenar ku Britania nuk largohet nga Bashkimi Europian. Vetë BE shtoi Tusk, është një projekt i ndërtuar mbi ëndrra në dukje të parealizueshme. Në një konferencë për shtyp p

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.

No Pic available
  • 2017-06-20

Nuk ka lëshime, Britania vendosi largimin

Pas raundit të parë të bisedimeve me Mbretërinë e Bashkuar, kryenegociatori i Bashkimit Europian Michel Barnier është shprehur është shprehur se Brexit do të sjellë pasoja të konsiderueshme. Barnier tha se ai as nuk do të kërkojë e as nuk do të bëjë lëshime sa i përket kësaj ç

Makina godet turmën me njerëz pranë një xhamie, 1 i vdekur, 10 të plagosur
  • 2017-06-19

Makina godet turmën me njerëz pranë një xhamie, 1 i vdekur, 10 të plagosur

Një person ka humbur jetën dhe dhjetë të tjerë janë plagosur pasi një kamion përplasi këmbësorët pranë një xhamie në veri të Londrës. Autoritetet bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur pas mesnatës, ku një kamion hipi mbi trotuar dhe goditi një grup njerëzish pranë xh