Rezultate te kerkimit per termin: +Britanike

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.133Z

Nenshtetesite false britanike

Prej vitesh vazhdon neper gjykatat britanike beteja mes avokateve te emigracionit dhe shtetit i cili kerkon te heqë shtetësinë e një numri shqiptarësh, që sipas Ministrise së Brendshme, Home Office, e kanë fituar atë përmes mashtrimit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.666Z

Traktatet veto britanike

Kryeministri britanik David Cameron ka deklaruar se ai do te vere veton ndaj planeve per nje traktat te ri te Bashkimit Evropian, nese udheheqesit evropiane, nuk bien dakort me nje liste te kerkesave britanike. Sipas kryeministrit britanik,nese vendet e Eurozones do duhet te shpetojne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.662Z

Nishani viziton helikoptermbajtesen britanike

pp p classMsoNormalPresidenti i Republikes dhe njekohesit Komandanti i Forcave te Armatosura Bujar Nishani ka vizituar sot helikoptermbajtesen britanike HSM Ilustrios te vendosur ne hapesiren detare te Gjirit te Vloresp p classMsoNormalPresidenti Nishani ne kete vizite u shoqerua nga ministrja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.252Z

Vriten 3 ushtare britanike

Tre ushtare britanike humben jeten si pasoje e nje shperthimi qe ndodhi gjate nje operacioni ne Afganistan, beri te ditur Ministria britanike e Mbrojtjes. Duke theksuar se ''ushtaret humben jeten per shkak te plageve te renda qe kishin marre gjate shperthimit te provokuar nga rebelet talebane ne pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.477Z

Topi nderon ushtaret britanike

Presidenti i Republikes Bamir Topi ka marre pjese ne ceremonine e Dites se Kujteses te zhvilluar para memorialit kushtuar 46 ushtareve britanike te rene gjate Luftes se Dyte Boterore. Ne kete ceremoni te pervitshme te organizuar nga Ambasada e Mbreterise se Bashkuar ishin te pranishem ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.814Z

Hackerat sulmojnë policinë britanike

Piratët kompjuterikë morën përsipër sulmin kundër sistemit kompjuterik të policisë britanike. Grupi i quajtur Lulz Security (LulzSec), i bërë i famshëm tashmë për thyerjen e sistemeve të sigurisë në faqen e CIA-s, Senat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.632Z

Wikileaks kritika ndaj ushtrise britanike

Dokumentet e fundit diplomatike te publikuara nga Wikileaks permbajne kritika te forta kunder perpjekjeve te ushtrise britanike ne Afganistan nga viti 2007 ne 2009. Dokumentat thone se zyrtare amerikane dhe presidenti afgan Hamid Karzai besonin se forcat britanike nuk ishin ne gjendje te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama