Rezultate te kerkimit per termin: +British +Airways

Meta: total 187 / total_found 187 / time 0.000 / keyword[0] british / docs[0] 1451 / hits[0] 2032 / keyword[1] airways / docs[1] 427 / hits[1] 707 /
Pilotët ishin nisur për Dyseldorf, por përfundojnë në
  • 2019-03-25

Pilotët ishin nisur për Dyseldorf, por përfundojnë në

Një avion i linjës British Airways, i ngritur nga Londra dhe me destinacion për në Düsseldorf, Gjermani, u ul në Edinburg, Skoci. Bëhet fjalë për një gabim gjatë rrugës nga ana e pilotëve, në origjinën e së cilës, siç shpjegon BBC, duhet të ketë qenë paraqitja e planit të gabua

No Pic available
  • 2018-11-12

Shembet krenaria angleze, British Airways bëhet spanjoll pas Brexit

Kompania që zotëron gjigandin anglez të fluturimeve, British Airways, është duke u përgatitur për një marrëveshje të mundshme pa Brexit, duke i kërkuar ndihmë Madridit, në mënyrë që të sigurojë ruajtjen e statusit të saj si një linjë ajrore e Bashkimit Evropian, sipas raportit t

No Pic available
  • 2018-10-11

Germania, low cost për fluturimet me Gjermaninë, hyn në tregun shqiptar

Germania, operatori gjerman i fluturimeve me kosto të ulët nga Gjermania, ka vendosur që të hyjë në tregun shqiptar. Lajmi është bërë i ditur për Monitor nga Dr. Rolf Castro-Vasquez, drejtor ekzekutiv (CEO) i Tirana International Airport. Ata kanë interes për të fluturuar në disa rrug

No Pic available
  • 2018-08-13

Kontrollet e shtuara nga Britania, vonesat në Heathrow irritojnë udhëtarët

Vonesat në kontrollin e pasaportave në Aeroportin Heathrow të Londrës i kanë lënë pasagjerët deri në dy orë e gjysmë në pritje gjatë muajit të kaluar. Kështu tregojnë shifrat e publikuara nga BBC. Në 30 nga 31 ditët në korrik, forca kufitare humbi objektivin e saj prej 45 minutash

Londër, ulje emergjente për një avion të nisur nga Napoli
  • 2018-07-20

Londër, ulje emergjente për një avion të nisur nga Napoli

Një avion i linjës British Airways ka bërë një ulje emergjente mesnatën e sotme në aeroportin Gatwick të Londrës, pasi vinte nga Napoli. Emergjenca ishte deklaruar për shkak të një problemi teknik në një zonë të pasaktësuar të avionit. Autoritetet thanë se ulja emergjente nuk pati

No Pic available
  • 2018-06-07

Boeing 737 në fluturim për 46 vjet: ja aeroplani më i vjetër në botë

Fluturimi i parë daton më 21 Shtator 1972, dita kur në Itali u shfaq filmi Il padrino. Ja cilët janë dhjetë avionët me më shumë vite në shërbim. Interair Afrika e Jugut, Boeing 737: 45.7 vjet Dita në të cilën u shfaq për herë të parë – më 21 shtator 1972 – në kinemat

Në prill fillojnë linjat direkte nga Tirana në Londër (low cost) dhe Tel Aviv
  • 2018-02-04

Në prill fillojnë linjat direkte nga Tirana në Londër (low cost) dhe Tel Aviv

Autoriteti i Aviacionit Civil ka njoftuar se në prill do të nisin dy linja të reja fluturimesh direkte nga Aeroporti i Rinasit. Duke filluar nga 13 prilli do të ketë fluturime direkte nga Tirana në Tel Aviv (Izrael). Kjo është linja e parë direkte që do të lidhë dy shtetet. Linja tjetër