Rezultate te kerkimit per termin: +Bronx

Meta: total 349 / total_found 349 / time 0.000 / keyword[0] bronx / docs[0] 349 / hits[0] 461 /
Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

Një histori dashurie e Dina Vierny dhe Aristide Maillol
  • 2018-12-26

Një histori dashurie e Dina Vierny dhe Aristide Maillol

Trupa femërorë derdhur në bronx, në lëndinat e gjelbërta të Luvrit, në «Jardins de Tuileries» buzë Senës, mes asaj turme njerëzore e të pandalshëm ku njerëzit të ahnitur nga ato skulptura, ndalojnë për të parë disa çaste vepra që të ngjizin në kujtesë. Tri adoleshente, një

No Pic available
  • 2018-12-21

Ti japësh shpirt bronxit dhe mermerit

Një histori dashurie dhe arti: Dina Vierny dhe Aristide Maillol Trupa femërorë derdhur në bronx, në lëndinat e gjelbërta të Luvrit, në «Jardins de Tuileries» buzë Senës, mes asaj turme njerëzore e të pandalshëm ku njerëzit të ahnitur nga ato skulptura, ndalojnë për të parë disa

Pushime në Nju Jork, për një Vit të Ri të paharrueshëm (Foto)
  • 2018-12-18

Pushime në Nju Jork, për një Vit të Ri të paharrueshëm (Foto)

Nga Manhattan në Bronx, eventet shpërthyese për ta pritur vitin e ri në metropolin mitik Doni ta festoni sa më mirë ardhjen e Vitit të Ri? E ku ka më mirë se Nju Jorku. Nëse zemra e festimeve do të jetë edhe këtë vit Times Square me shfaqje sensacionale, dritat dhe numërimin e ikonave

No Pic available
  • 2018-11-10

Porta e Ferrit, kjo katedrale e Roden

 Luan Rama Artur Rembo i pëlqente katedralet Ai fliste për katedralet që ndereshin në qiell. Bodler i pëlqente gjithashtu Monet pikturonte në dhjetra variante e tone ngjyrash katedralet e përhumbura të Reims apo të Milanos Eshtë dehëse një katedrale, është magjiplotë. Hygo do të shk

Erotikat marramendëse të Roden-it
  • 2018-10-27

Erotikat marramendëse të Roden-it

Viti 1900. Skulptori i famshëm Ogyst Roden (Auguste Rodin), ishte në kulmin e artit të tij kur lava e vullkanit të tij shpërthyes derdhej e ngurtësohej për të na dhënë veprat më të mira të krijuara nga ai. Padyshim që skulptori i fuqishëm botëror me kohë u kthye në një referencë

Erotikat maramendëse të Roden-it
  • 2018-10-26

Erotikat maramendëse të Roden-it

Viti 1900. Skulptori i famshëm Ogyst Roden (Auguste Rodin), ishte në kulmin e artit të tij kur lava e vullkanit të tij shpërthyes derdhej e ngurtësohej për të na dhënë veprat më të mira të krijuara nga ai. Padyshim që skulptori i fuqishëm botëror me kohë u kthye në një referencë