Rezultate te kerkimit per termin: +Bronx

Meta: total 325 / total_found 325 / time 0.000 / keyword[0] bronx / docs[0] 325 / hits[0] 425 /
Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika
  • 2017-06-14

Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika

BAJRAM PEÇI* Ngritja dhe funksionimi i një muzeu pranë Bankës së Shqipërisë ishte përpos se fillesa e ndikimit që ky institucion do kish në botën e kulturës e të trashëgimisë së vlerave të saj. Pas zhvillimit të para do kohe të sesionit mbi historinë e tiparet e dizanjit të kart

No Pic available
  • 2017-05-18

Makina godet turmën e njerëzve në Times Square, një i vdekur

Një person ka humbur jetën dhe 22  të tjerë mbetën të plagosur, pasi një makinë, që po lëvizte me shpejtësi, ka goditur njerëzit në Times Square në Nju Jork, kanë thënë autoritetet. Viktima është një vajzë e re, ndërsa raportohet se drejtuesi i mjetit është arrestua

Debati për filmat e Enverit, flet Piro Milkani dhe Elvira Diamanti
  • 2017-03-20

Debati për filmat e Enverit, flet Piro Milkani dhe Elvira Diamanti

Piro Milkani: Ata që duan të ndalojnë këta filma, censurojnë jo tre, por 10 milionë shqiptarë Pasi u njoha me këtë letër, unë bëra dhe këtë bisedë të shkurtër me artistin e shquar Piro Milkani, i cili me sa lë të nënkuptohet, nuk ndihet fort i shqetësuar nga debati i hapur Zot

I teti në bronx, Lulzim Basha
  • 2017-02-23

I teti në bronx, Lulzim Basha

Nga Artan Hoxha   Fragment nga filmi “I teti ne bronx”… Ngjashmeria me situata aktuale apo me personazhe konkret, eshte thjeshte nje koeçidence…. Filmi Arifi(ish-ballist i genjyer i kthyer me partizanet): “Ibrahim, komandant, gjermanet po i ngjiten perroit!!!

Ata kërkojnë të shpëtojnë, jo të fitojnë
  • 2017-02-21

Ata kërkojnë të shpëtojnë, jo të fitojnë

Nga Mero Baze Lulzim Basha ka filluar më shpejt seç pritej të kërkojë suksese dhe oferta për protestën. Sot në mëngjes ai u komunikoi protestuesve, se qeveria i kishte ofruar kokën e Saimir Tahirit, por ai nuk e kishte pranuar. Pati gëzim të madh. Goxha ofertë e refuzuar. Pastaj pro

No Pic available
  • 2017-02-12

Grabisin 230 objekte arkeologjike në Apoloni, dy në pranga e dy në kërkim

Dy persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim për grabitje të sendeve me vlerë historike në parkun kombëtar të Apolonisë. Operacioni i koduar Apollonia, arrestoi shtetasit Toni (Ermir) Fasko, 35 vjeç dhe Saimir Fasko, 38 vjeç, të dy banues në fshatin Radostinë,

Rodin  Erotikat maramendëse dhe jeta e kapur fluturimthi
  • 2017-01-09

Rodin Erotikat maramendëse dhe jeta e kapur fluturimthi

Luan Rama Viti 1900. Auguste Rodin, skulptori i famshëm ishte në kulmin e artit të tij kur lava e vullkanit të tij shpërthyes derdhej e ngurtësohej për të na dhënë veprat më të mira të tij. Padyshim që skulptori i fuqishëm botëror u kthye me kohë në një referencë të padiskutuesh