Rezultate te kerkimit per termin: +Brown

Meta: total 1000 / total_found 2061 / time 0.001 / keyword[0] brown / docs[0] 2061 / hits[0] 3976 /
Kisha ku u luajt filmi Kodi i Da Vinçit, përfshihet nga flakët
  • 2019-03-19

Kisha ku u luajt filmi Kodi i Da Vinçit, përfshihet nga flakët

Kisha historike Saint-Sulpice në Paris,  ku u luajt filmi i autorit amerikan Dan Brown, bestselleri Kodi i Da Vinçit, mori flakë të dielën. Fatmirësisht zjarrfikësit arritën ta mbanin zjarrin nën kontroll dhe askush nuk u dëmtua. Zjarri filloi pasdite dhe në godinë ishin 4 persona. Ata

No Pic available
  • 2019-03-18

Një meteor 1500 ton shpërtheu mbi Tokë, askush nuk e vuri re

Një meteor shpërtheu mbi Tokë në dhjetor me një forcë sa 10-fishi i bombës së Hiroshimas, por askush nuk e zbuloi atë në atë kohë. Shpërthimi ndodhi më 18 dhjetor 2018, mbi Detin Bering – midis Rusisë dhe Alaskës. Mendohet të jetë shpërthimi i dytë më i madh i meteorëve n

Arnisa Zeqo rikthen koleksionin e Jan Dibbets
  • 2019-03-11

Arnisa Zeqo rikthen koleksionin e Jan Dibbets

Gati dy dekada më parë artisti Jan Dibbets, do të sillte në Galerinë Kombëtare të Arteve një koleksion veprash. Tashmë 20 vite më vonë këto vepra rivijnë për publikun nën kurimin e Arnisa Zeqos. “Urimet më të mira për 1999-ën” quhet ekspozita e cila do të hapet më 29

Londër, shërohet një pacient i sëmurë me HIV
  • 2019-03-05

Londër, shërohet një pacient i sëmurë me HIV

Një ekip i hulumtuesve evropianë tha se një pacient britanik duket se është shëruar nga virusi që shkakton AIDS-in, pas trasplantit të disa qelizave. Nëse këto gjetje, që janë publikuar në revistën Nature, konfirmohen, ky do të ishte suksesi i dytë i tillë në historinë e kërkimev

Çfarë ndodh me trupin dhe mendjen kur vuajmë nga dashuria!
  • 2019-03-02

Çfarë ndodh me trupin dhe mendjen kur vuajmë nga dashuria!

Një trishtim sentimental është një zi e vërtetë që ka rrënjë të thella, madje edhe biologjike Vetëm ata që kanë vuajtur nga dashuria, e dinë sa e fortë është dhimbja në ato momente. Është një vuajtje që përfshin gjithë qenien tonë, në trup dhe shpirt, gjë që na pengon të

Prindërit i marrin celularin, 13-vjeçari largohet nga banesa. Më pas vjen tragjedia
  • 2019-01-30

Prindërit i marrin celularin, 13-vjeçari largohet nga banesa. Më pas vjen tragjedia

Del nga shtëpia pas grindjes me prindërit, por nuk kthehet, më.  Corey Brown, njw13-vjeçar,  vdes si pasojë e stuhisë së borës. Trupi i adoleshentit u gjet nga policia i pajetë, jo shumë larg banesës. Me  sa duket ai kishte kërkuar strehim nga stuhia, por humbi jetën nga i ftohti. Si

Një afro-amerikane në garë për presidente të SHBA-së
  • 2019-01-22

Një afro-amerikane në garë për presidente të SHBA-së

Kamala Harris, senatore nga Kalifornia, me profesion juriste, e cila ka shërbyer si prokurore e përgjithshme e shtetit të Kalifornisë, njihet për pyetjet e forta drejtuar kandidatëve të Presidentit Trump për poste kabineti. Tani ajo do të njihet edhe si kandidate presidenciale. Senatorja s