Rezultate te kerkimit per termin: +Brukselin

Meta: total 1000 / total_found 2039 / time 0.001 / keyword[0] brukselin / docs[0] 2039 / hits[0] 2288 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Ky është atentatori i Brukselit, i divorcuar dhe me precedent narkotikësh

Ky është 36-vjeçari maroken, Oussama Zariouh, i cili shpërtheu bombën në stacionin Qendror të Brukselit. Ngjarja u regjistrua rreth orës 20:39 të mbrëmjes së të martës. Autoritetet belge bëjnë me dije se 36-vjeçari me banim në Sint-Jans-Molenbeek njihet si person që ka strehuar nj

No Pic available
  • 2017-06-21

Brexit dominon programin legjislativ të qeverisë

Mbretëresha Elizabeth ka prezantuar programin legjislativ të qeverisë për dy vitet e ardhshme në Hapjen Shtetërore të Parlamentit. Në fjalimin e saj, Mbretëresha lajmëroi një sërë ligjesh të reja të hartuara për të përgatitur daljen e qetë dhe të rregullt të Mbretërisë së Bas

No Pic available
  • 2017-06-21

Identifikohet autori i sulmit në Bruksel

Personi i dyshuar për shpërthimin e një bombe në Stacionin Qendror të Brukselit është identifikuar si një maroken 36-vjeçar me banim në qytetin e Molenbeek-ut, që njihet se ka strehuar një sërë agresorësh xhihadistë. I dyshuari me inicialet O.Z. u qëllua nga ushtria belge dhe vdiq p

No Pic available
  • 2017-06-20

Borisov-Zaev: Maqedonia dhe Bullgaria para marrëveshjes historike

Maqedonia dhe Bullgaria duket se e kanë hapur një faqe të re të historisë, me vizitën e kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev në Sofje. Nga marrëveshja për fqinjësi të mirë mes dy vendeve ka mbetur edhe një detaj i vogël dhe ajo mund të nënshkruhet në ditën e Ilidenit, më dy g

No Pic available
  • 2017-06-03

Thaçi: Jemi shteti i vetëm ndaj të cilit BE-ja ka qasje neutrale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë sot në Samitin Brdo-Brione të vendeve të Ballkanit, i cili po mbahet në bashkëorganizim të presidentit Borut Pahor të Sllovenisë dhe presidentes Kolinda Grabar-Kitaroviq të Kroacisë.   Është e vërtetë që, në shikim të parë

No Pic available
  • 2017-06-01

Trafik droge drejt Greqisë, ekstradohet nga Brukseli i shpalluri në kërkim

Ekstradohet nga Brukseli nga një 39 vjeçar nga Gjirokastra i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale Trafikim të lëndëve narkotike, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë. Nga Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Belgjika drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar Agim Avdu

No Pic available
  • 2017-05-31

ANALIZA/ A ecën dot Europa e vetme, pa Amerikën? Nga mbrojtja, tek terrorizmi dhe tregtia

SKENARET: Nga mbrojtja ushtarake tek lufta kundër terrorizmit, duke kaluar nga tregtia dhe zhvillimi: ja çfarë rrezikohet në përballjen e re transatlantike. Dhe interesat e mesdhetarëve janë të ndryshme nga ato të gjermanëve Angela Merkel ka reaguar ashpër ndaj sabotimit të G7 prej Donal