Rezultate te kerkimit per termin: +Brukselit

Meta: total 1000 / total_found 10393 / time 0.005 / keyword[0] brukselit / docs[0] 10393 / hits[0] 13346 /
Na surprizuan PD-LSI, Ambasadori italian mesazh Ramës: Bëj një hap pas!
  • 2019-04-09

Na surprizuan PD-LSI, Ambasadori italian mesazh Ramës: Bëj një hap pas!

Nuk e ka fshehur aspak ndjenjën e habisë që u krijoi vendimi i opozitës shqiptare për të djegur mandatet, ambasadori italian. Alberto Cutillo duke folur për mediat lidhur me krizën politike, ka thënë se është surprizuar nga lëvizja e beftë që bënë PD dhe LSI. Duke kërkuar gjetjen e

Brexit, refuzohet përsëri plani i kryeministres May
  • 2019-03-29

Brexit, refuzohet përsëri plani i kryeministres May

Dhoma Britanike e Komunëve refuzoi përsëri marrëveshjen e kryeministres Theresa Maj për Brexit-in me 344 vota jo kundër 286 pro. Me këtë votim, oferta e BE-së për zgjatjen e divorcit nga data 29 mars deri më 22 maj është pezulluar dhe mbetet vetëm një shtyrje e kufizuar deri më 12 pr

Britania nuk do ta shtyjë Brexitin pas 30 qershorit
  • 2019-03-20

Britania nuk do ta shtyjë Brexitin pas 30 qershorit

Kryeministrja britanike, Theresa May, i ka nisur një kërkesë zyrtare presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk për shtyrje të Brexitit, proces i cili ishte planifikuar të fillonte më 29 mars. Kryeministrja u ka thënë ligjvënsve britanikë se ajo nuk është e përgatitur për të sh

Flamuj kinezë në Rinas, ish-deputeti: Republikë bananesh!
  • 2019-03-17

Flamuj kinezë në Rinas, ish-deputeti: Republikë bananesh!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka publikuar 2 fotografi nga Aeroporti i Rinasit, ku krahas flamujve shqiptarë, valëviten edhe flamuj kinezë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Shehu e konsideron këtë veprim cënim të sovranitetit, imazhit tonë kombëtar dhe kërcënim

BE  Opozitës: STOP dhunës! Urgjentisht platformë kombëtare për dialog
  • 2019-03-15

BE Opozitës: STOP dhunës! Urgjentisht platformë kombëtare për dialog

Mundësitë për një tubim të dhunshëm ditën e nesërme, kur opozita do të dalë në shesh për të kërkuar rrëzimin e qeverisë së Edi Ramës janë të mëdha dhe kjo ka bërë që pas ambasadës Amerikane të reagojë edhe delegacioni i BE-së në Tiranë. Teksa SHBA fshikulloi opozitën d

RUDINA HAJDARIT I DUHET MBËSHTETJE PËR OPOZITËN E RE
  • 2019-03-14

RUDINA HAJDARIT I DUHET MBËSHTETJE PËR OPOZITËN E RE

Nga Spartak NGJELA Në Kuvendin e Shqipërisë, pas “djegies” së mandateve të deputetit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe nga grupi parlamentar i LSI-së, këto ditë kanë filluar zëvendësimet e deputetëve zëvendësues. Në fakt kjo ka qenë thirrje e ndërkombëtar

Londra kërkon shtyrjen e Brexit-it. Juncker: Nuk ka më bisedime
  • 2019-03-12

Londra kërkon shtyrjen e Brexit-it. Juncker: Nuk ka më bisedime

Kryeministrja britanike, Thereza May, mori nga BE këshilla për mekanizmin e diskutueshëm të kthyeshëm për kufirin irlandez në kontekstin e Brexit. Këto ndryshime, të cilat mund të garantojnë përparimin e shumicës për të ratifikuar në votimin e së martës, “forcojnë dhe përmi