Rezultate te kerkimit per termin: +Brunei

Total: 140
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.545Z

Brunei njohu pavarësinë e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme dhe i Tregtisë i Brunei Darussalam, Mohamed Bolkiah përmes një letre dërguar Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka konfirmuar njohjen zyrtare për Republikën e Kosovës nga ky shtet."Sot ministri Hoxhaj po ashtu ka zhvillu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.551Z

Brunei Darussalam njohu pavarësinë e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme dhe i Tregtisë i Brunei Darussalam, Mohamed Bolkiah përmes një letre dërguar Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka konfirmuar njohjen zyrtare të Republikës së Kosovës nga ky shtet. Sot, ministri Hoxhaj po ashtu ka zhvil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.465Z

Haxhinasto vizite ne Brunei

E enjte 08 Mars 2012 1750 Ministri i Jashtem Edmond HaxhinastoMinistri i Jashtem Edmond Haxhinasto ka vijuar lobimin per njohjen e Kosoves gjate vizites se tij ne Brunei ne kuader te turit ne Azine Juglindore. Ne takimin qe pati me sulltanin e Bruneit Haxhinasto i kerkoi atij qe ky vend te ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.534Z

Brunei, gati ta njohë shtetin e Kosovës

Në vizitën e tij në Azinë e Largët, ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Edmond Haxhinasto ka marrë premtimin e Bruneit për njohjen e shtetit të Kosovës. Ministria e Jashtme njoftoi se zyrtarët e Bruneit i thanë zotit Haxhinasto se vendi i tyre nuk sheh asnjë pengesë për njohjen e pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.544Z

90 njohje për Kosovën, shtohet në listë Brunei Darussalam

Brunei Darussalam, është shteti më i ri që njeh pavarësinë e Kosovës, duke e cuar kështu numrin e njohjeve në 90-të për shtetin më të ri në Ballkan. Ministri i Punëve të Jashtme dhe i Tregtisë i Brunei Darussalam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.039Z

Brunei, shteti i 90-të që njeh Pavarësinë e Kosovës,

26-04-2012 / Gazeta 55 Brunei Darussalam, është shteti më i ri që njeh pavarësinë e Kosovës, duke e çuar kështu numrin e njohjeve në 90-të për shtetin më të ri në Ballkan.Ministri i Punëve të Jashtme dhe i T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.462Z

Haxhinasto ne Brunei Garanatohet njohja e pavaresise se Kosoves

Brunei nuk sheh asnjë pengesë, apo problem, që të njohë pavarësinë e Kosovës. Deklarata u bë nga Sulltani Hassan al Bolkiah Mu’izzaddin Ëaddaulah gjatë pritjes që ai i bëri zv.Kryeministrit dhe Ministrit të Punëve t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama