Rezultate te kerkimit per termin: +Bruneit

Total: 41
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.614Z

Vajza e Sulltanit të Bruneit, një dasmë përallore (FOTO)

Ai konsiderohet si një prej njerëzve më të pasur në botë. Mjafton të përmendet vetëm fakti që pallati i vet ka plot 1700 dhoma. Bëhet fjalë për Sulltanin e Bruneit, që gjatë ditës së sotme marton vajzën e tij 32-vjeçare, me një ceremoni përrallore. Princesha Hajah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.535Z

Kryediplomati shqiptar, Edmond Haxhinasto merr garancinë e Bruneit për njohjen e Kosovës

08-03-2012 / Gazeta 55 “Brunei nuk sheh asnjë pengesë, apo problem, që të njohë pavarësinë e Kosovës”. Deklarata u bë nga Sulltani Hassan al Bolkiah Mu’izzaddin Waddaulah gjatë pritjes që ai i bëri zv.Kryeministrit d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.947Z

Sulltani i Bruneit nxjerr makinat në shitje

Mos e ka prekur kriza edhe Sulltanin e Bruneit, 65 vjeçarin Hasanal Bolkiah? Jo, jo, nuk bëhet fjalë. Por edhe një nga njerëzit më të pasur në botë duhet të bëjë ndonjë pastrim. Ai ka në pronësi mbi 1 mijë makina luksoze. Nja dy duzina do i nxjerrë në shitje. Ferrari, Rolls Royce,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.122Z

Azi, dasma madhështore e princit të Bruneit, me diamante dhe flori

Djali i Sulltanit të Bruneit, një nga njerëzit më të pasur në botë, është martuar me Dayangku Raabi’atul ‘Adawiyyah Pengiran Haji Bolkiah, në një ceremoni madhështore në pallatin mbretëror me 1788-dhoma në kryeqytetin e Bruneit, Bandar Seri Begawan. Princi Abdul Malik, 31

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.117Z

Dasëm faraonësh! Ja si e feston dasmën sulltani i Bruneit

Një dasëm përrallore ka bërë sulltani i Bruneit ku gjithçka shkëlqente Princi Abdul Malik 31 vjeç u martua me Dayangku Raabi'atul 'Adaëiyyah Pengiran Haji Bolkiah 22 vjeç. Dasma u krye në pallatin e përbërë prej 1788 dhomash të Sulltanit. Është e kotë të flasësh më pasi fotot m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.255Z

Sulltani i Bruneit shënon 50 vjetorin nga karrigia e larë me flori  

Sulltani i Brunej, Hassanal Bolkiah ka festuar të enjten 50 vjetorin e ardhjes në pushtet. Ai lëvizi në një karrocë mbretërore përmes kryeqytetit të vendit, ndërsa turma të shumta njerëzish ishin duke e pritur për orë të tëra nën diellin e nxehtë dhe brohorimave për sundimtarin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.465Z

Haxhinasto vizite ne Brunei

E enjte 08 Mars 2012 1750 Ministri i Jashtem Edmond HaxhinastoMinistri i Jashtem Edmond Haxhinasto ka vijuar lobimin per njohjen e Kosoves gjate vizites se tij ne Brunei ne kuader te turit ne Azine Juglindore. Ne takimin qe pati me sulltanin e Bruneit Haxhinasto i kerkoi atij qe ky vend te ri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama