Rezultate te kerkimit per termin: +Bruno

Meta: total 1000 / total_found 1966 / time 0.001 / keyword[0] bruno / docs[0] 1966 / hits[0] 2799 /
Partizani prek titullin, Teuta dorëzohet pa kushte!
  • 2019-03-17

Partizani prek titullin, Teuta dorëzohet pa kushte!

Partizani vret kampionatin dhe vendos njërën dorë te titulli kampion. Të kuqtë respektuan të gjitha parashikimet duke mposhtur 3-0 Teutën e Bledi Shkëmbit në kryeqytet dhe duke u shkëputur në +9 pikë nga Kukësi i vendit të dytë. Durrsakët nga ana tjetër u dorëzuan përfundimisht ng

Polici civil goditi djalin e ish-deputeti të Fierit (Video)
  • 2019-03-16

Polici civil goditi djalin e ish-deputeti të Fierit (Video)

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa, në një postim në Facebook, ku ka hedhur edhe një video të momentit të arrestimit, shkruan se kryetarin e PD-së në Fier, Luan Baçi e lajmëruan qytetarët për faktin se po dhunoheshin nga policia, ndaj edhe ai shkoi së bashku me djalin në ve

Partizanit i shket këmba në Kupë, Luftëtari pranë kualifikimit
  • 2019-03-12

Partizanit i shket këmba në Kupë, Luftëtari pranë kualifikimit

Çfarë gafe e Partizanit në sfidën e parë çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Të kuqtë e Skënder Gegës bënë harakiri përballë Luftëtarit, duke u mposhtur me përmbysje 1-2, rezultat që i mban ata me një këmbë jashtë kompeticionit. Një shkarje këmbe që mund të ndikojë dre

Foli te intervista e Ramës, shpërthen Basha: Bruno Vespa më censuroi!
  • 2019-03-07

Foli te intervista e Ramës, shpërthen Basha: Bruno Vespa më censuroi!

Në një nga intervistat e kryeministrit Edi Rama në Itali, më konkretisht në emisionin Porta a Porta të Bruno Vespës foli edhe kryedemokrati Lulzim Basha në një lidhje me Skype. Basha tha vetëm diçka të shkurtër në emision, ndërsa sot në emisionin Të Paekspozuarit , në një lidhje t

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)
  • 2019-03-06

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)

Në intervistën e tij në emisionin Porta a porta të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri nuk po ndodhte asnjë revoltë popullore, se në vend ka stabilitet për biznesin e huaj dhe se numri i turistëve është gjithnjë në r

Turi italian, Rama për TG5: Nuk proteston populli, lojën se nisim nga zero!
  • 2019-03-06

Turi italian, Rama për TG5: Nuk proteston populli, lojën se nisim nga zero!

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar edhe sot turin  e tij të intervistave për mediat italiane, që kanë nisur rreth një javë më parë në shtypin e shkruar dhe vazhduan dje në Porta a Porta të Bruno Vespës. Mbrëmjen e sotme, shefi i qeverisë është shfaqur në një kronikë të zgjeruar l

Igli Tare bën avokatin e Ramës, në Tiranë i shkarkojnë vëllain drejtor
  • 2019-03-06

Igli Tare bën avokatin e Ramës, në Tiranë i shkarkojnë vëllain drejtor

Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e djeshme i ftuar në emisionin Porta a Porta të Bruno Vespës në Rai1, ku mbrojti qeverinë e tij dhe kritikoi opozitën se po i nxin imazhin vendit me protesta. Ndërkohë në panelin përballë Ramës ishte edhe drejtori sportiv i skuadrës së Lazios, Igli