Rezultate te kerkimit per termin: +Bsc

Meta: total 56 / total_found 56 / time 0.000 / keyword[0] bsc / docs[0] 56 / hits[0] 70 /
No Pic available
  • 2018-10-15

Nis sot viti i ri akademik

Nis sot viti i ri akademik 2018-2019 për rreth 83 mijë studentë në ciklin e parë (bsc dhe profesionale). Rreth 22 mijë prej studentëve prekin për herë të parë auditoret e universitetit. Këtë vit hapen 103 programe të reja studimi, 49 në profesional dhe 54 në bachelor. Ndërkohë që

Dy shqiptarë në formacionin e javës (Foto)
  • 2016-02-15

Dy shqiptarë në formacionin e javës (Foto)

Pas kritikave të javës së kaluar, se pse Sadiku me dy gola dhe dy asistime nuk ishte në klubin e javës të ligës zvicerane, duket se tabloidi zviceran, Blick.ch, ka menduar ta vendosë për këtë javë. Në njëmbëshjetëshen m&

“Mirror”, skuadrave angleze: Blini këta 5 lojtarë nga Bundesliga (Foto)
  • 2016-01-18

“Mirror”, skuadrave angleze: Blini këta 5 lojtarë nga Bundesliga (Foto)

Jemi në afatin kalimtar të janarit, dhe shumë skuadra po bënë llogaritë e tyre, për të sjell emra të rinj në mesin e tyre. Gazeta e njohur britanike, “Mirror”, u ka propozuar skuadrave angleze pesë futbollistë të rinj dhe t

Tërhiqet shorti i Kupës së Gjermanisë
  • 2015-12-17

Tërhiqet shorti i Kupës së Gjermanisë

Është tërhequr shorti i çifteve çerekfinale të Kupës së Gjermanisë. Janë tetë skuadra që kanë mësuar kundërshtarët e tyre. AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Këto janë çiftet: Bochu

Pas 10-fitoresh ngec Bayern, barazim edhe mes Atletiko Madrid dhe La Corunias
  • 2015-10-31

Pas 10-fitoresh ngec Bayern, barazim edhe mes Atletiko Madrid dhe La Corunias

-Nis fundjava sportive në Gjermani e Spanjë-TIRANË, 30 Tetor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Bayern Mynih është bllokuar në barazim pa gola ndaj Frankfurtit, në ndeshjen çelëse të javës së 11-të të Budensligës.Ndeshja e zhvilluar në "Commerzbank Arena", solli fundin e fluturimit të fitoreve t

No Pic available
  • 2015-10-31

Liverpool mund Chelsea, Mourinho gati largimin nga blutë londinezë

TIRANË, 31 Tetor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Dy gola të Coutinhos dhe një i Benteces kanë zhvlerësuar golin e Ramires, duke i dhënë një shuplakë të rëndë Jose Mourinhos, që tashmë pritet të largohet nga Chelsea.Tekniku portugez këtë sezon ka koleksionuar 6 humbje në kampionat, ndërsa ka

Fundjava sportive në Europë, ja sfidat më interesante
  • 2015-10-31

Fundjava sportive në Europë, ja sfidat më interesante

TIRANË, 31 Tetor/ATSH-Arbi Fortuzi/-.Fundjava sportive në Europë ka nisur mbrëmë me dy sfidat e para, një në kampionatin Gjerman dhe një në atë spanjoll.Në ndeshjen çelesë të javës së 11-të të Budensligës, Bayerni ngeci në shifrat 0-0 përballë Frankfurtit në fushën e këtyre