Rezultate te kerkimit per termin: +Buba

Meta: total 41 / total_found 41 / time 0.000 / keyword[0] buba / docs[0] 41 / hits[0] 60 /
No Pic available
  • 2016-12-10

Gjendet i pajetë buzë Shkumbinit një 85-vjeçar

Një 85-vjeçar është gjetur i pajetë ditën e sotme. Policia e Elbasanit sqaron se i moshuari u gjet në shtratin e lumit Shkumbin dhe nuk kishte shenja dhunë. Njoftohemi  se sot me  date 10.12.2016, ne shtratin e lumit Shkumbin,  eshte gjetur i vdekur, pa shenja dhune shtetasi  Spiro Buba

Elbasan, gjendet i pajetë anës lumit Shkumbin 85-vjeçari
  • 2016-12-10

Elbasan, gjendet i pajetë anës lumit Shkumbin 85-vjeçari

Trupi i pajetë i një të moshuari është gjetur pasditen e sotme në anë të lumit të Shkumbinit në Elbasan. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se viktima është identifikuar si shtetasi Spiro Buba, 85 vjeç, banues në Elbasan. Policia ka nisur hetimet lidhur me rastin, ndërkohë që

Qosja: Beteja ime me shkrime kundër shovinizmit serb
  • 2016-12-06

Qosja: Beteja ime me shkrime kundër shovinizmit serb

Intervistë me akademikun dhe shkrimtarin Rexhep Qosja Profesor, ditarin tuaj Dëshmitar në kohë historike e keni filluar në vitin 1966, që do të thotë se tridhjetë vjetët e para të jetës suaj nuk i keni rrëfyer, qoftë edhe në formë kujtimesh. E di që nuk është në natyrën tuaj të

Reportazh i BBC-së: Në Shqipërinë e tolerancës fetare, aty ku ezanin e thërret një ish-i krishterë
  • 2016-11-04

Reportazh i BBC-së: Në Shqipërinë e tolerancës fetare, aty ku ezanin e thërret një ish-i krishterë

Shqipëria vijon të tërheqë vëmendjen e botës për bashkëjetesën e saj fetare. Dhe është BBC ajo që i ka kushtuar një reportazh këtij fenomeni, i konsideruar si një pasuri e gjallë e shqiptarëve që ia ka ënda çdo vendi, sidomos atyre me konflikte sektare. Një korrespondent i media

STOICIZËM PËR TË VËRTETËN
  • 2016-06-20

STOICIZËM PËR TË VËRTETËN

ELIS BUBA Me themelimin e MTV(Music Television) në vitin 1980, thelbi i të qenët muzikant u shkund jo pak. Grupi Buggles asokohe publikoi pikërisht në MTV një këngë me titull Video killed the radio star. A nuk gjendemi në një situatë analoge aktualisht?! Fjalën e kam për marrëdhënien

MIZANSKENA NGA TRAGJIKOMEDIA E DREJTËSISË
  • 2016-05-24

MIZANSKENA NGA TRAGJIKOMEDIA E DREJTËSISË

ELIS BUBA Progresioni i reformës në drejtësi i duhet më shumë se kujtdo tjetër një shoqërie që po sakatohet nga vetëgjyqësia. Rasti i fundit i Elton Çiças është ndër më flagrantët dhe shembull i një historie të gjatë vetëdrejtësie, të nisur nga një hiçkël lakmie për pasur

Thanas Medi: Shkruaj atë që ëndërroj
  • 2016-04-03

Thanas Medi: Shkruaj atë që ëndërroj

  “Ajo çfarë shkruaj është ajo çfarë ëndërroj.” Thanas Medi, fitues për veprën më të mirë letrare të vitit 2013, me librin “Fjala e fundit e Sokrat Bubës”, e sheh letërsinë si fryt të përfytyrimeve, aty ku mund të shndërrohen në fjalë dhe ngjarje e