Rezultate te kerkimit per termin: +Buci

Meta: total 331 / total_found 331 / time 0.000 / keyword[0] buci / docs[0] 331 / hits[0] 657 /
Prokuroria kërkon burg për sekserin e gjyqtarit Shkëlqim Miri
  • 2019-03-12

Prokuroria kërkon burg për sekserin e gjyqtarit Shkëlqim Miri

1 vit e 8 muaj burg  është masa e dënimit që Prokuroria ka kërkuar për Alban Bucin, i cili akuzohet si personi që ka ndërmjetësuar dhe dorëzuar paratë e ryshfetit tek gjyqtari Shkëlqim Miri, duke mundësuar edhe lirimin e mikut të tij, Gentian Doda. Alban Buci po gjykohej në të njëj

Grabitësit i vranë burrin, gruaja tregon tmerrin
  • 2019-02-21

Grabitësit i vranë burrin, gruaja tregon tmerrin

Në Gjykatën e Tiranës është duke u zhvilluar procesi gjyqësor në ngarkim të dy autorëve të dyshuar të vrasjes së tregtarit Agim Buci, rreth një vit më parë në Kamzë. Ndërkohë, procesi ndodhet në marrjen e provave të Prokurorisë. Kujtojmë se të pandehurit, Vladimir Kurti dhe R

Qumështi depo infeksionesh, në treg me bakterie 320 herë mbi normën
  • 2018-11-20

Qumështi depo infeksionesh, në treg me bakterie 320 herë mbi normën

Kur blini një shishe qumësht në shishet plastike të përdorura duhet të keni parasysh se bashkë me qumështin po blini edhe një sasi të madhe infeksionesh. Pak ditë më parë ju treguam se si nënproduktet e qumështit, i gjen të shiten në tokë në pluhur. Për të treguar se sa është

No Pic available
  • 2018-10-20

Rimbaud, ky gjeni!

Arthur Rimbaud, (Rembo), u shfaq vonë në botën e poezisë dhe të kulturës shqiptare. Ai erdhi me vargje tronditëse, vezulluese e magjike. Dhe sapo u shfaq, atë e njohën se ky poet vinte nga universi i gjenisë. E përqafuan njëherësh. E kthyen në mit. Në vitet 20-30 të shekullit të k

AKU bllokon 962 kg mish, mbyllen 8 aktivitete
  • 2018-10-19

AKU bllokon 962 kg mish, mbyllen 8 aktivitete

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet monitorimeve dhe sinjalizimeve në stabilimentet e produkteve shtazore (produkteve të mishit dhe të qumështit) me qëllim sigurimin dhe garantimin e çdo produkti që tregtohet në vend.

No Pic available
  • 2018-10-12

Heroi i masakrës në Macukull, kryeplaku ndali autorin: Po qëllonte 16 persona

Punëtorët e Bashkisë së Matit kishin 4 ditë që punonin në fshatin Shëlli për hapjen e rrugës. Një ditë pas masakrës me 3 viktima dhe një të plagosur, banorët e fshatit shprehen të traumatizuar për ngjarjen e rëndë. Fatos Karrosi është në të vërtet kryeplaku i fshatit Shëll

No Pic available
  • 2018-07-09

Atentati ndaj aktorit, prokuroria jep pretencën për 4 të akuzuarit

Prokuroria shpalli pretencën për 4 të rinj të përfshirë një vit më parë në skenarin e vrasjes me pagesë të aktorit Mishel Prela Manoku. Mbi 32-vjeçarin u qëllua tetë herë me armë zjarri dhe pas luftës për jetën në spital, ai ia doli të mbijetojë, edhe pse nga atentati i organi